11 Okul Karantinada 5 Öğretmen Vefat Etti! O Kentte Alarm En Üst Düzeyde!

11 Okul Karantinada 5 Öğretmen Vefat Etti! O Kentte Alarm En Üst Düzeyde!

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haftalık vaka ortalamasında ilk günden beri ‘çok yüksek riskli il’ kategorisinde yer alan Trabzon’da durum iyice kötüleşti.

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, il de toplam 12 bin öğretmenin görev yaptığını ve 5 öğretmeninin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı. Aktaş, hayatını kaybeden öğretmenler için oldukça üzgün olduğunu dile getirirken, ‘Bundan sonra umarım hiçbir vatandaşımızı kaybetmeyiz’ dedi.

5fcde0c25542811dd4f33ed9.jpg

45 Öğretmenin Testi Pozitif Çıktı

Aktaş, son günlerde artışta olan koronavirüs salgınında öğretmenlerin de ciddi bir şekilde virüse yakalandığını belirterek, il de görevli olan 12 bin öğretmenden 45’inin testinin pozitif çıktığını ve tedavi altına alındığını söyledi. 70 öğretmenin ise temaslı olmasından dolayı karantina altında olduğunu dile getirdi. Trabzon genelinde 11 okulun da karantina tedbirleri kapsamında kapatıldığını ifade etti.

Tek Mavi İlçe: Çaykara

Trabzon il bazında kırmızı renkte yer alıyor, kent ilçe bazında ele alındığında ise yalnızca Çaykara ilçesinin mavi renkte olduğu görülüyor. Turistlerin uğrak mekanı olan Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesinde tedbirlere uyulması sonuçlarını veriyor. İlçede 27’si temaslı olmak üzere toplam da 12 koronavirüs vakası bulunuyor.

kirmizi-sehir-bu-kez-gercekten-alarm-veriyor-5-14006405-1538-m.jpg

Uzak Olduğu İçin Kimse Gitmiyor

Nurdan Üçüncü, Çaykara ilçesinin mavi kalmasının sırrının kent merkezine uzak olmasında saklı olduğunu belirtti, Çaykara, kent merkezine uzak olduğu için insanların oraya gitmediğini, ancak havaların ısınması ile birlikte Çaykara ilçesine yapılacak seyahatlerin artacağını ve doğal olarak bu ilçesinin kırmızı renge dönebileceğini ifade etti.

kirmizi-sehir-bu-kez-gercekten-alarm-veriyor-5-14006405-5693-o.jpg