Xiaomi Redmi Note 9S Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 9S Özellikleri

Günümüzde elinde cep telefonu olmayan neredeyse sınırlı sayıda kalmıştır. Üstelik bir akıllı telefon yetmeyip iş hayatında kullanmak için yeni bir cep telefonu almaktadır.

Günümüzde elinde cep telefonu olmayan neredeyse sınırlı sayıda kalmıştır. Üstelik bir akıllı telefon yetmeyip iş hayatında kullanmak için yeni bir cep telefonu almaktadır. Cep telefonu alırken de hem uygun fiyata olsun hem de kaliteli bir cep telefonu olsun isteriz. Kimi cep telefonlarında kamerası düşük ama işlemci hızı yüksekken kimi cep telefonlarında ise kamerası güzel olup bazı özellikleri kötü olabilmektedir. Bunların başında gelen durum da telefonun hafızasıdır.

İyi fotoğraf çeken bir telefonun belleği de çok olması gerekmektedir. Kaliteli fotoğrafların boyutu MB cinsinden yüksek olacağından cep telefonunuzun hafızasının yüksek olması gerekmektedir. Peki onca telefon markasından en uygun olanı ve en kalitelisini nasıl bulacağım diyorsanız sorunuzun cevabını alacağınız doğru noktadasınız.

Sizlere, Xiaomi Redmi Note 9S markalı modelini tanıtacağız. Bu model hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de uygun fiyata almış olacaksınız.

Xiaomi Redmi Note 9S Özellikleri Nelerdir?

  • Hafızası yani depolama olarak sizlere özel 64GB ve 128GB olmak üzere iki modelde satılmaktadır. Dosyalarınız, resimleriniz ve uygulamalarınız çok ise sizlere en ideali 128GB hafızalı modeli olacaktır.
  • 6GB RAM ve 2.3Ghz özellikleriyle hızınıza hız katacak ve işlemler arası donmaları en aza indirecek özellikler taşımaktadır. CPU çekirdek sayısı da en uygun olan 8 çekirdekli özellik taşımaktadır.
  • Batarya bakımıyla 5020 mAh pil gücüyle gün boyu sınırsız kullanım sağlayabileceksiniz. Bununla birlikte Type-C özelliği ile telefonunuzu hızlı şarj edebileceksiniz.
  • 1080*2400 FHD çözünürlüğe sahip olmasıyla oyunlarınızı ve videolarınız kaliteli bir şekilde göreceksiniz.
  • On altı kamera özelliği ile 48MP kamera çözünürlüğü taşımaktadır. Bu özellikler sayesinde siz nerede olursanız olun kaliteli fotoğraf çekmenize yardımcı olacaktır. Video kayıtlarınızı ise 4K çözünürlükte çekeceksiniz. Fotoğraflarınızı kaliteli çekmenize yarayacak toplam 4 arka kamerası mevcuttur. Ön kamerası ise on farklı özelliği ile 16MP çözünürlüktedir. Videolarınızı 1080p çözünürlükte çekebileceksiniz.
  • Oldukça geniş ekrana sahiptir. Ekran boyutu da 6,67 inç olarak belirlenmiştir.
  • Olası suya düşürme durumu veya yağmur sularına maruz kalma durumuna karşı birçok telefonda bulunmayan özellik olarak suya dayanıklılığı vardır.
  • Birisi kendi hattınız diğeri de iş hattınız olarak kullanacağınız çift hattınız var ise bu telefonda sizlere kolaylık sağlayarak çift hat özelliği bulunmaktadır.
  • Parmak izi okuyucu ve yüz tanıma özelliği de içerisinde bulundurmaktadır.
  • 2020 yılının mart ayında çıkmasıyla birlikte içerisinde yeni teknolojinin getirdiği, sizi cezbedecek çeşitli özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

İlgili Haberler