Watsons Bayilik Nasıl Alınır?

Watsons Bayilik Nasıl Alınır?

Ülkemizde olduğu gibi dünyanın farklı yerlerinde de bilinen Watsons adlı kozmetik mağaza zinciri, pek çok merak edilen soruyu da bünyesinde taşımaktadır.

Ülkemizde olduğu gibi dünyanın farklı yerlerinde de bilinen Watsons adlı kozmetik mağaza zinciri, pek çok merak edilen soruyu da bünyesinde taşımaktadır. Bunlardan en önemlisi de Watsons bayilik koşulları neler sorusudur. Watsons, kozmetik piyasasında pek çok ülkede hizmet sunan bir kozmetik mağaza zinciridir. Firmanın kuruluş zamanları yaklaşık 1800’lü yıllara dayanmaktadır. 1841 senesinde kurulmuş olan şirketin 13 ülkede 7 binin üstünde mağazası bulunur. Ülkemizde de 300’ün üstünde mağazası bulunur. Bu mağazalarda 25 binin üstünde ürün satılmakta. Önümüzdeki günlerde ise bu mağaza sayısının daha da çoğalması beklenmektedir.

Watsons Bayilik Şartları Neler?

Bunun için de koşulları, bazı girişimciler için ağır olabilmektedir. Fakat Watsons franchise alan girişimciler, kâr elde etmeye çok hızlı başlayabilmektedirler. Çok büyük bir marka olduğu için de sürekli müşterisi hazırdır. Zaten yatırımcıların tercih etmesinin en büyük nedeni de budur. Eğer bir girişimci bu şirketten bayilik talebinde bulunursa, Watsons bayilik almak için harcadığı tutarları çok kısa bir süre içinde çıkarabilecektir. Tabi ki bu durum bulunduğu alana göre farklılık gösterebilir. Ayrıca yapılacak kampanyalara da bağlı şekilde cirolar değişebilmektedir. Peki, Watsons bayiliği için hangi şartlar isteniyor? 

• Mağazanın açılacağı yer minimum 300 metrekare olmalıdır. 

• Mağazanın ön tarafında en az 8 metrelik boş yer olmalıdır.

 • Girişimcinin kozmetik piyasasında en az 2 yıl deneyimi olması gerekmekte.

 • En az 500 bin dolarlık sermaye olması gerekmektedir. Bu sermaye banka dökümleriyle belgelenmelidir. 

• Bankalardan banka teminat mektubu da talep edilmelidir.

Temel olarak sunulmakta olan şartlar bunlardır. Eğer bu koşulları sağlarsanız, Watsons’tan bayilik talep edip başarıya ulaşma oranınız yükselir. Firma, aynı standartları sağlayarak müşterilerine hizmet sunmak istediği için koşullarda çok disiplinli davranmaktadır. Siz de bu konu da dikkatli olmalısınız. Firmadan bayilik almak için belirli bir ücret ödemeniz gerekecektir. 

Watsons Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Bildiğiniz üzere şirketlerden bayilik almak için bir bedel ödemeniz isteniyor. Buna bayilik ücreti veya isim hakkı bedeli deniyor. Watsons da bayilik vermiş olduğu kişi veya şirketlerden bu bedeli talep etmekte. Yukarıda belirttiğim koşullarda en az 500.bin dolar ya da Euro sermayeniz olmalıdır. Eğer müracaat sonrasında koşulları sağladığınız onaylanırsa, sizden isim hakkı bedeli talep edilecektir. Bu bedel net olarak belli değil. Şartların sağlanması sonrasında başvuran kişilere iletilmektedir. Eğer sizler de Watsons bayiliği almak istiyorsanız, bir isim bedeli ödeyeceğinizi bütçenizde bulundurmalısınız. 

Watsons Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayilik müracaat sırasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Başvuru belgelerini aşağıdan görebilirsiniz.

• Watsons bayiliği için düşünülen alanın ya da mağazanın yeri ile alakalı detaylı bilgiler ise;

• Mağazanın içinden ve dışından çekilmiş olan resimler 

• Mağazanın iç ve dış ölçümleri ve bunu gösteren belgeler 

• Mağaza ile alakalı tapu ya da kiralandığına dair kira protokolü 

• Başvuru yapan kişiye ait şirketin, farklı odalara kayıt olduklarına dair belge ve imza sirküleri 

• Bayilik müracaat yapan insanın ikametgâh belgesi

• Bayilik müracaatı yapan kişinin adli sicil belgesi ve nüfus kayıt örneği belgelerin tamamının sunulması, müracaat sürecini hızlandıran etkenlerdir. Ayrıca müracaatların olumlu olma ihtimalini artıran kriterleri de bilmenizi öneririm. Aşağıdan onları görebilirsiniz.

• Mağaza için seçilen yerin en temel cadde üstünde bulunması önemlidir. Çünkü müşteri potansiyeli yüksek olacaktır.

• Mağaza için seçilen yerin en az 300 metrekare yer olma koşulu muhakkak sağlanmalıdır.

• AVM’lerde açılması planlan temelin mağazalar, daha avantaj sağlamaktadır.  AVM gibi yerlerde alan şartı biraz esnetilebiliyor.

• Gösterilecek teminat 500.000 doların üstünde olursa daha iyi olur. 

• 300 metrekarelik alanın haricinde depo için de yer olması oldukça avantaj sağlayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.