Vodafone müşterilerine büyük müjde! Türkiye'de bir ilk!

Vodafone müşterilerine büyük müjde! Türkiye'de bir ilk!

Dünyanın önde gelen operatörlerinden bir tanesi olan Vodafone bir ilke imza attı. Uzun bir zamandır ABD ve Avrupa'nın çok büyük bir bölümünde kullanılan e-sim teknolojisi artık Türkiye'de.


Dünyanın önde gelen operatörlerinden bir tanesi olan Vodafone bir ilke imza attı. Uzun bir zamandır ABD ve Avrupa'nın çok büyük bir bölümünde kullanılan e-sim teknolojisi artık Türkiye'de.

E-sim teknolojisinin Türkiyede kullanıma sunulmasıyla beraber bildiğimiz fiziksel kartlar böylelikle tarih olacaktır. Ayrıca e-sim teknolojisini akıllı saatler üzerinde de kullanılması mümkün olacağından bu saatlerin satışı da gerçekleştirilecektir.

Vodafone konu ile alakalı bir açıklama yaptı.

1-001.jpg


Türkiye’nin dijitalleşmesine öncülük etme vizyonuyla faaliyette bulunan Vodafone, müşterilerine en iyi dijital bilgi birikimi sunma amacıyla hayata geçirdiği ürün ve aynı zamanda hizmetlere bir yenisini daha eklemiş bulunuyor. Vodafone, akıllı telefonlardaki bütünüyle yerli üretim yeni nesil olacak şekilde dijital SIM kart eSIM’i faturalı ve aynı zamanda faturasız tüm bireysel müşterilerinin hizmetine sunmuş bulunuyor.

Fiziksel SIM kartların yerini alacak olan eSIM, uzaktan yönetilebilen ve aynı zamanda programlanabilen teknolojisi ile Vodafone müşterilerinin hayatını oldukça kolaylaştıracak. Vodafone müşterileri, eSIM kullanabilecekleri  akıllı telefonları için mevcut kullanmakta oldukları SIM kartlarını eSIM ile değiştirebilecekleri gibi, yeni numara veya hat taşıma işlemlerinde gene aynı şekilde yeni SIM kartlarını eSIM olarak tercih etmeleri mümkün olacak.

2-002.jpg

Engin Aksoy: “eSIM, müşterilerimizin hayatını oldukça kolaylaştıracak”

Bir “teknoloji iletişimi şirketi” pozisyonunda müşterilerinin dijitalleşmesine son derece önem verdiklerini söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak tanınan Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, en ciddi önceliklerimizden birisi de dijital bir marka olarak hizmet vermek. Her şeyin hızla dijitalleştiği bu dönemde müşterilerimizin dijital yol arkadaşı olmayı amaçlıyoruz. Onların ihtiyacını bilen ve hayatlarını kolaylaştıracağına inandığımız dijital çözümler sunmaya odaklanmaktayız. Faturalı ve aynı zamanda faturasız tüm bireysel müşterilerimizin hizmetine sunmuş olduğumuz, bütünüyle yerli üretim yeni nesil dijital SIM kart eSIM ile bundan sonraki dönemde akıllı telefonlar artık fiziksel olarak kullanılmakta olan bir SIM karta gerek bulunmadan kullanılabilecek. Müşterilerimiz, eSIM destekli olarak kullanılan akıllı telefonları için mevcut SIM kartlarını eSIM ile takas edebilecekleri gibi yeni numara veya hat taşıma işlemlerinde ayrıca da yeni SIM’lerini eSIM olarak tercih etmeleri mümkün olacak. BTK düzenlemelerine uygun bir şekilde geliştirdiğimiz ve bütünüyle dijital olarak çalışan eSIM teknolojisi ile müşterilerimize daha esnek, daha güvenilir ve daha çevreci bir çözüm sunduğumuzu düşünüyoruz. Vodafone markası olarak, müşterilerimizi geleceğin heyecan vermekte olan dünyasına hazırlayacak ayrıcalıklı ürün ve hizmetler sunmayı sürdüreceğiz."

 


Hayatı kolaylaştırıyor

Fiziksel SIM karta ihtiyacı tamamıyla ortadan kaldıran eSIM, çalınma veya kaybolma riski bulunmadığı için daha güvenilir kullanım imkânı veriyor. Kullanıcılar, nano SIM kart ve ayrıca diğeri eSIM olmak üzere aktif olarak iki farklı SIM kart kullanabiliyor. Ayrıca, birden çok eSIM profili yükleyerek, özellikle yurt dışı gezilerinde SIM kart noktasında takıp çıkarmak yerine kullandıkları telefonlarında aktif bulunmasını  istedikleri hücresel planı tercih edebiliyor. Tamamen dijital bulunan eSIM, çevrenin korunmasına da katkı sunuyor.


Ek ücret alınmıyor

Kullanıcıların eSIM teknolojisinden faydalanabilmek için eSIM destekleyen özellikte bir  akıllı telefona sahip olmaları gerekmektedir. ESIM destekli olarak kullanılabilen tüm akıllı telefon markalarıyla çalışmaya hazır bulunan  Vodafone, bu modellerin sayısı fazlalaştıkça hizmetin erişimini de genişletmeyi amaçlıyor. ESIM temin etmek isteyen müşterilerin Vodafone mağazalarını ziyaret etmeleri gerekiyor. ESIM işlemleri için herhangi bir ek bir ücret talep edilmiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum