Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş Nerelidir? Veyis Ateş’in Mesleği Nedir? Neden Gündeme Geldi?

İnternet aram motorundan Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş Nerelidir? Veyis Ateş’in İşi Nedir? Veyis Ateş Neden Gündeme Geldi? soruları çokça aratılmaya devam ediyor.

Veyis Ateş, Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in 9. videosunda yer aldıktan sonra en çok merak edilen isimlerden biri oldu. İnternet aram motorundan Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş Nerelidir? Veyis Ateş’in İşi Nedir? Veyis Ateş Neden Gündeme Geldi? soruları çokça aratılmaya devam ediyor. İşte detayları...

Habertürk televizyon kanalında haliz hazırda sunuculuk yapan Veyis Ateş 1973 yılında Mersin’de doğdu. Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Ateş Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünden mezun oldu. Üniversite okuduğu yıllarda radyo ve gazeteciliğe merak duyan Ateş o sıralar Cem Radyo’da işe başlayarak bu alan adım attı. Gazeteci olan Veyis Ateş şu sıralar Habertürk’te sunucu olarak görev yapıyor. Süleyman Soylu’nun Sedat Peker’in iddiaları sonrası katıldığı Habertürk canlı yayınında da soru soran gazeteciler arasında bulunan Veyis Ateş son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri…

 

Veyis Ateş’in Televizyon ve Gazetecilik Geçmişi

Üniversite yıllarında Cem Radyo’da radyoculuğa başlayan Veyis Ateş 2013 yılında Habertürk’e geçiş yaptı. Burada bir süre görev alan Ateş, 2016 yılında genel müdürlük pozisyonuna getirildi. Habertürk öncesinde 2006 yılında TV NET’de görev alan Ateş bu platformda Ana Haber Bülteni sunuculuğu yaptı. Burada Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül ile farklı isimlerle programlar yaptı. Yine bu platformda Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri programı yapan Ateş, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış gibi programlarda da sunucu oldu. 2013 yılında girdiği Habetürk’te 2016 yılında genel müdürlük pozisyonuna getirilen Ateş, 2018 yılında bu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Habertürk’te hali hazırda Türkiye’nin Nabzı Özel adlı programda sunuculuk yapan Ateş son olarak Süleyman Soylu ile yapılan programla akıllarda kaldı.

 

Veyis Ateş Neden Gündeme Geldi?

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in iddiaları devam ederken yayınlanan 9. videoda ismi geçen Veyis Ateş bu sayede gündeme geldi. Milyonlarca izlenmeye ulaşan Sedat Peker videolarında bazı iddialarda ismi geçen Ateş için; Süleyman Soylu ile yapılan program arasında Peker’in sağ kolunu aradığı iddia edildi. Bunun yanında Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde de bulunduğu Sedat Peker tarafından iddia edilen Veyis Ateş, yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aklanması için muhalif iki gazeteciyi de davet ederek program yapmasından dolayı Peker tarafından suçlandı. Veyis Ateş’in bulunduğu otelin ismi ise yine Sedat Peker’in iddiasına göre çökülmüş bir otel olduğu da iddia edilerek bazı isimlerin buradan ücretsiz yararlandıkları iddia edildi.