Varis Tedavisinde Etkili Bitkisel Çözüm!

Az hareketli yaşamı olanlarda daha çok görülen varisin bazı uzunca ayakta durma sonucunda da görülebildiği tespit edilmiştir. Masa başı işlerde çalışan ve bu sebeple oldukça az hareket eden kişilerde görülen varis

Az hareketli yaşamı olanlarda daha çok görülen varisin bazı uzunca ayakta durma sonucunda da görülebildiği tespit edilmiştir. Masa başı işlerde çalışan ve bu sebeple oldukça az hareket eden kişilerde görülen varis genellikle ayak bileklerine yakın bölgede görüldüğü gözlemlenmiştir. Görüntü olarak oldukça rahatsız edici olabilen varisler ilerleyen süreçlerde bazı sağlık sorunlarını da ortaya çıkarabilmektedir.

resizedvaris-nedir-img.jpg

Kilo artışı ile birlikte de ortaya çıkabilen varis damarlardan kaynaklı bir sorundur. Damarların görüntü olarak hiçte iyi durmadığı varis probleminde bitkisel çözümlerle sonuca ulaşmak mümkün. Ayrıca varisli damarlara çözüm bulunmadığı taktirde giderek yayılım gösterebildiği de bilinen bir gerçektir. Bu yayılıma karşı bitkisel çözümler bulmanız ve uygulamanız mümkünken, bu içerikte bazı bahsedeceğimiz bitkisel çözümler ile varislerden kurtulmanız olasıdır. İşte varise karşı etkili bitkisel çözümler.

Ekinezya

Varisli damarların neden olduğu ağrılı süreçleri dindirmede oldukça faydalı olan ekinezya, vücuttaki iltihaplı bölgelere de direk etki eder. Varislere karşı kısa sürede etkisini gösteren bu bitki aynı zamanda bağışıklık güçlendirici rolde de olmaktadır.

Guggul

Damar içlerinde oluşan her türlü soruna karşı kullanılan guggul geçmişi çok eskilere dayanan bitkisel çözümlerden biridir. İnsanlığın çok eski yıllarından beri kullandığı alternatif tıp bitkilerinden olan guggul, varisli damarlara hızlıca etki ederek bu damarlarda oluşan sorunlardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Kötü görüntüyü kısa sürede geçirebilen guggul, damarların içini de olması gereken dengeye oturtur.

Maydanoz Suyu

Oldukça bilinen ve kullanılan bitkisel çözümlerden oluşan maydanoz çayını varisli damarlarınız için de kullanmanız mümkün. Varisli damarların ortadan kaldırılmasında kesin çözümlerden biri olan maydanoz suyu kan dolaşımını hızlandırır ve bununla birlikte damarda oluşan varisi de geçirmekte fayda sağlar. İltihapları gideren maydanoz suyu özellikle kılcal damarlar için oldukça fayda sağlamaktadır.

At Kuyruğu Çayı

İdrar söktürücü özelliği ile tanınan at kuyruğu bunun dışında iltihap sökme özelliğine de sahiptir. Varisli damarlara da etki eden at kuyruğu çayı bu anlamda oldukça fayda sağlamaktadır. Kan dolaşımını hızlandırmakla birlikte kısa sürede bu soruna karşı çözüm olmanızı sağlamaktadır.

At Kestanesi

Yine oldukça faydalı bitkisel çözümlerden biri olan at kestanesi de dolaşım sorunlarına etki etmektedir. Damarlarda kan dolaşımının tahrip olması ile birlikte ortaya çıkan varis sorununa karşı da at kestanesi oldukça fayda sağlayan bitkisel çözümlerden bir tanesidir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği ile de bilinen bu bitki ile iltihaplardan da kurtulmanız mümkün olmaktadır