Uzun Süreli Kullanım Sağlayabilen ZTE Watch Live Duyuruldu

Uzun Süreli Kullanım Sağlayabilen ZTE Watch Live Duyuruldu

Çinli şirket yeni ZTE Watch Live akıllı saatini resmen duyurdu. Saatin tasarımı birçok yönden diğer akıllı saatleri andırıyor. Ancak yeni akıllı saat kullanım süresi konusunda iddialı gözüküyor.

Çinli şirket yeni ZTE Watch Live akıllı saatini resmen duyurdu. Saatin tasarımı birçok yönden diğer akıllı saatleri andırıyor. Ancak yeni akıllı saat kullanım süresi konusunda iddialı gözüküyor. Çünkü iddialara göre bu saat tek şarj ile 14-21 gün aralığında kullanım sunabiliyor. Tabi ki bu süre aralığı saati nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişebiliyor. Bunun yanı sıra birçok sağlık uygulaması bulunduran cihaz Bluetooth bağlantı sürümüyle kafa karıştırıyor. Çünkü cihazda birçok cihazda gördüğümüz Bluetooth 5.0 bulunmuyor. Şirket bunun yerine akıllı saatine Bluetooth 4.2 sürümünü kullanmış gibi gözüküyor. Saatin bazı detayları bu şekilde karşımıza çıkıyor. Şimdi yeni Watch Live özelliklerini ve fiyatını birlikte daha yakından inceleyelim.

ZTE Watch Live Özellikleri Neler?

Yeni akıllı saat ZTE Watch Live akıllı saat detaylarına tasarımdan başlamak istiyoruz. Cihazın tasarımı daha öncede bahsettiğimiz gibi daha önce birçok cihazda gördüğümüz tasarımlara benziyor. Birden fazla renk kordon seçeneği bulunduran saat kare yapıya benzer bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra şimdi cihazın teknik detaylarına birlikte göz atalım.

240x240 Piksel 1,3 inç TFT Ekran

Yeni akıllı saat kullanıcılara 1,3 inç ekran boyutu sunuyor. TFT panel olan bu ekranın çözünürlüğü ise 240x240 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ekranın kare şeklinde olduğunu belirtmemizde fayda var.

Uyku Takibi Dahil Birçok Sağlık Uygulaması

ZTE Watch Live uygulamaları sağlık uygulamaları yönünden oldukça tatmin edici gözüküyor. Çünkü cihazın içerisinde birden fazla sağlık uygulaması bizleri karşılıyor. Örnek olarak cihaz, 7/24 kalp atış hızı izlemeye olanak tanıyor. Bu özelliğin yanı sıra cihazda kandaki oksijen seviyesini ölçme ve uyku takibi gibi diğer önemli sağlık uygulamaları da yer alıyor.

Tek Şarj ile 14-21 Gün Aralığında Kullanım İmkânı

Saatin en önemli özelliklerinden birisi kullanıcılara uzun süreli kullanım imkânı sunması olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz içerisinde birçok uygulama ve özellik barındırmasına rağmen kullanıcılara 14 gün ile 21 gün aralığında kullanım süresi sunabiliyor. Ancak bu süre kullanıcıların cihazı ne kadar çok ve nasıl kullandıklarına göre kısalıp uzayabiliyor.

IP68 Suya ve Toza Dayanıklılık Sertifikası

ZTE Watch Live özellikleri kısmında dikkat çeken bir diğer detay ise aldığı sertifika oluyor. IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikası bu saatte de kendine yer buluyor. Kısaca akıllı saatin aldığı sertifikaya baktığımızda suya ve toza karşı oldukça iyi bir dayanıklılık sunabildiğini söyleyebiliriz.

Bazı Diğer Özellikler

Daha önce de belirttiğimiz gibi akıllı saat Bluetooth 4.2 bağlantı teknolojisiyle karşımıza geliyor. Ayrıca cihazda 12 farklı spor modunu takip edebilme imkânı da bulunuyor. Son olarak saatin içerisinde mesajları okuma, arama yanıtlama ve bildirimleri kontrol etme gibi birçok özelliğin yer aldığını da belirtelim.

ZTE Watch Live Fiyatı Ne Kadar?

Tüm bu özelliklere sahip ZTE Watch Live fiyatı 35 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Saatin ülkemize gelmesi durumunda diğer birçok saate göre daha uygun fiyatlandırmaya sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.