Uzaylıların Dünyada Üs Kurduğuna İnanan Genç Savaşa Hazırlık Yapıyor!

Uzaylıların Dünyada Üs Kurduğuna İnanan Genç Savaşa Hazırlık Yapıyor!

Uzaylılara dair yıllardır konuşulan ve dile gelen komplo teorilerin sonu gelmiyor ve bu komplo teorilere maalesef inanan kişilerde olabiliyor. Son yıllarda azalmış olsa da hala tanımlanamayan cisim, ufo, uzaylı saldırısı gibi komplo teoriler

 

 

Uzaylılara dair yıllardır konuşulan ve dile gelen komplo teorilerin sonu gelmiyor ve bu komplo teorilere maalesef inanan kişilerde olabiliyor. Son yıllarda azalmış olsa da hala tanımlanamayan cisim, ufo, uzaylı saldırısı gibi komplo teoriler sıcaklığını korumaya devam ediyor. Hatta bu komplo teori iddiaları bazen o kadar ileri gidiyor ki Amerika, Rusya ve Çin gibi büyük devletlerin uzaylılar ile iş birliği içerisinde oldukları dahi söylenebilmekte. Bu komplo teoriler her geçen gün yeni bir serüven ile dijital ortamlara yansırken bu teorilere inanan kişilerin de sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğu da artık aşikar bir hale geldi.

Youtube gibi çok kullanılan ve etkileşimin olduğu video sitelerinde fazlasıyla işlenen bu komplo teoriler oldukça başarılı işlenmekte ve maalesef ki bu başarılı bir şekilde işlenen komplo teorilere bazı kişiler inanabilmekte. Bu içerikte uzaylıların dünyada üs kurduğuna inanan 18 yaşındaki bir gençten bahsedeceğiz. Papua Yeni Gine’de yaşayan 18 yaşındaki genç Wabag şehrinde yaşıyor. Bu genç izlediği Youtube videolarından sonra uzaylıların Papua Yeni Gine’de Goroka şehrinde üs kurduklarına inanıyor. Yer altında koloni kurduklarına inanılan uzaylıların birkaç yıl içerisinde önce Papua Yeni Gine devletine daha sonra tüm dünyaya savaş açacaklarını düşünen bu genç şimdiden savaşa hazırlanmaya başladı. Uzaylılarla savaşmak adına teknolojik aletlere merak salan ve her gün yeni bir şeyler bulan gencin davranışlarından şüphelenen ailesi çocuğunu hastaneye götürmeye karar verdi. Psikologlar tarafından verilen destekle kontrol altına alınan gencin tedavisi hastanede devam ederken, dijital ortamda yaratılan komplo teorilerin ne denli tehlikeli olabileceği sonucu da bir kez daha önümüze çıkmış oldu.

İnanılan Bazı Komplo Teoriler!

Bazı inanılan komplo teorilerden bahsetmek gerekirse bu teorilerde de uzaylıların parmağının olduğu düşünülüyor. Amerika’da 51. Bölge olarak tabir edilen ve dünyanın en korunaklı yeri olan bu bölgede uzaylıların olabileceği üzerine binlerce komplo teori bulmak mümkün. Amerika’nın bu bölgede uzay araştırmaları yaptığı ve uzay savaşları için burada silah ürettiklerinden tutun, burada bazı uzaylıların tutsak edildiğine dair binlerce komplo teori bulmak mümkün. Yine Bermuda Şeytan Üçgeni’ne dair komplo teorilerde de uzaylıların parmağının olduğunu düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar az. Okyanustaki bu gizemli bölgede esrarlı bir şekilde kaybolan uçak ve gemilerin uzaylılar tarafından istila edildiğine var olan inanç sebebiyle dijital ortamda bu komplo teoride çok fazla işlenmekte ve yine bu teoriye de inananların azımsanmayacak derecede oldukları bilinmekte. Tüm bu komplo teoriler göz önüne alındığında olası sonuçların ağır olabildiği sonucu çıkarılmakla birlikte uzmanlar tarafından toplanan bazı verilerde her 100 kişiden birinin bu komplo teorilere ciddi inandığı ve her 200 kişiden birinin ise bu komplo teorilerle yaşamını sürdürdüğü belirtilmekte.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.