Uzayda 10 dakika geçirmek için milyarlarca dolar harcayan Jeff Bezos’un görüntüleri şok etti!

Dünyanın en zengin iş insanlarından birisi olan Jeff Bezos, dün uzaya çıktı. Ünlü iş insanı uzay keyfinden fotoğrafları dikkat çekti.

Blue Origin’in geliştirdiği New Shepard isimli uzay aracı, dün 3 kişilik ekiple uzaya çıktı. Bezos’a kardeşi Mark Bezos ve uzaya çıkan en genç insan Olivir Deamon eşlik etti. Şimdilik 10 dakika süren uzay yolculuğunun fotoğrafları servis edildi.

Jeff Bezos’un uzay seyahati dün ABD’nin Teksas eyaletinden uzaya fırlatılmasıyla gerçekleşti. Uzaya fırlatılan Bezos ve yanında bulunan 3 kişi herhangi bir sorun olmadan Dünya’ya geri döndüler.

Söz konusu mürettabın tamamı ise sivillerden oluştu ve tarihte ‘’pilotsuz uçuş yapan ilk ekip’’ ünvanına kavuştu. Uzay uçuşunda herhangi bir pilot yoktu ve 10 dakikalık bir uçuş deneyimi oldu.

En Yaşlı ve En Genç İnsan Bir Arada

Uçuş sonrasında Jeff Bezos, kabin içinde yaşadıkları birçok eğlenceli görüntüye sahip olan videoları Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Yer Çekimsiz Ortam

Paylaşılan videoda, uzaya çıkan kişilerin yer çekimsiz ortamın keyfini çıkarttığı anlarda yer aldı. Hatta uzaya çıkan isimlerin küçük turuncu topla yerçekimsiz ortamı deneyimlediği anlar kameraya doğrudan yansıdı.