Uçan Otomobil Sözü Veren Hyundai Çok Ciddi

Uçan Otomobil Sözü Veren Hyundai Çok Ciddi

Hyundai, üzerinde çalıştığı ve daha önce de duyurduğu bir haberin sözünü verdi. Firmanın uçan otomobiller konusunda verdiği sözde oldukça ciddi olduğu gözlendi.

 

Hyundai, üzerinde çalıştığı ve daha önce de duyurduğu bir haberin sözünü verdi. Firmanın uçan otomobiller konusunda verdiği sözde oldukça ciddi olduğu gözlendi. Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalarla bu verdiği sözde çok ciddi olduğunu belirten firma dinleyenleri heyecanlandırdı.  O dönemde Audi’nin girişimleri başarısız seyretse de Hyundai umudunu korumaya devam ediyor. Verdiği sözü yineleyen Hyundai’ye göre yakında uçan otomobil pazarı çok büyük bir patlama yaşayacak. Uçan otomobil alanının Güney Koreli firması olan Hyundai öncü konumda olmak için çok kararlı.

 4.jpg

Uçan Otomobiller Yolda

Bu konuda son dönemde çok fazla ilginç bilgi var. ABD’de bir eyalette bu otomobillerin yasal hale getirileceği bilgisi bunların arasındadır. En erken 8 yıl sonra kullanılabileceği düşünülen araçların havada olabilmesi için biraz daha zaman ve çalışma gerekiyor. Hyundai’nin yürüyen robot gibi projeleri de gerçekleştirmesi olması bu alanda öncü olma çabalarını görenleri heyecanlandırıyor. Bu konuda konuşan ve aynı zamanda Hyundai’nin başında olan isim Jaiwon Shin “ Trafikte sıkışan otomobillerden sonra insanlar uçan otomobillerin ne derece uygun bir yol olacağını fark edecekler” dedi.

 

Biraz Düzenleme ve Zaman Gerek

Hiç kimse trafikte sıkışıp kalmaktan, aracında saatlerce oturmaktan keyif almaz. Bu gerçek göz önüne alındığında elbette ki bu araçlara olan ilginin büyük olacağı düşünülebilir. Ancak yine de bunun olabilmesi için güvenlik ve trafik çalışmaları yapılması ve bu alandaki düzenlemelerin olması gerekiyor. Bu düzenleme çalışmalarından olan Otonom Sürüş Çalışmaları, sürecin ne kadar karmaşık olabileceğini gözler önüne serdiği için uçan araçlar için biraz daha zaman ve düzenleme gerek. Yapılan araştırmalar sonucu en kötü ihtimalde bile bu çalışmada pazarın 2040’ta 615 milyar dolar olması beklendiği için firmalar şimdiden bu alana yönelmiş durumda. Morgan Stanley Firması’nın yaptığı analizler sonucu kişisel hava taşımacılığı sektörü 2040’ta 2,9 trilyon doları bulacak. Aynı zamanda Shin, pazara giren ilk marka olmaktansa bu alanda en doğru ürünü pazara süren ilk firma olmak istediklerini dile getiriyor. Uber Technologies ile birlikte çalışmalarına devam eden Hyundai’ye göre araçlar ilk olarak 2024 yılında çıkacak olsa da kullanıma sunulması 2028’i bulacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum