Twitter'ın Üzerinde Çalıştığı Yeni Özellik: "Beğenmedim"

Twitter'ın Üzerinde Çalıştığı Yeni Özellik: "Beğenmedim"

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter'ın, kullanıcıların uzun zamandır beklediği özellik olan 'Beğenmedim' üzerinde çalıştığı bilgileri ortaya çıktı.

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter'ın, kullanıcıların uzun zamandır beklediği özellik olan 'Beğenmedim' üzerinde çalıştığı bilgileri ortaya çıktı. Twitter’ın ürün lideri olan Kayvon Beykpour'a göre ise Beğenmedim özelliği, şirketin öncelik verdiği özellikler arasında bulunmuyor.

Beğenmedim Düğmesi

Geride bıraktığımız günlerde, Instagram'da ve Snapchat’te yer alan Hikayeler özelliğini Fleets adıyla kullanıcılara sunan popüler sosyal medya devlerinden Twitter, yeni özellikler üzerinde çalışarak, üretici bir uygulama olmaya devam ediyor. Twitter’ın ürün lideri Kayvon Beykpour'un yaptığı açıklamalara göre şirket, uygulamaya herkesin beklediği ''Beğenmedim'' düğmesini eklemeyi düşünüyor. Ancak Twitter kitlesinin heyecanla beklediği bu özellik, şirketin acil olan öncelikleri arasında bulunmuyor.

Ürün lideri, ''Beğenmedim'' özelliğini araştırdıkları bir şey olarak nitelendirdi. Bunun yanında, şirketin güvenlik uzmanı Jackie Singh ise önceliklerinin gerçek dışı algı operasyonlarının yayılmasının önüne geçmek, taciz ve raporla ilgili kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcılar üzerinde zararlı etkileri yaratabilecek bilgi yanlışlarının önünü kesmek olduğuna vurgu yaptı.

Yanlış Bilgi ile Savaş

Twitter'ı aktif bir şekilde kullanan herkes, uygulamanın taciz ve yanlış bilginin önüne geçmek için oldukça yoğun bir çaba harcadığını bilir. Bu iki temel sorunun öncelik görmesi ve bu sayede sorunların çözümü için yeni özellikler geliştirmeyi amaç edinen şirket, geçtiğimiz dönemlerde ABD Başkanı Donald Trump'ın paylaştığı 300 binden fazla tweeti yanlış bilgilendirme adı altında etiketlemişti. Bu işlem, şirketin yanlış bilginin önüne geçme hassaslığının ne kadar üst seviyelerde olduğunu görmemizi sağlıyor.

Gündemde yer alan ''Beğenmedim'' özelliğine tekrar bakacak olursak, özelliğin Twitter'ın Android ve iOS sürümlerinde bir süredir mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu özellik bir düğme halinde değil ve sitenin algoritmasını etkiliyor. Twitter kullanıcıları, herhangi bir paylaşımdan önce bu seçeneği kullandıkları zaman algoritma bunu anlıyor ve Anasayfa akış deneyimini iyileştirmek adına bunu kullanıyor.

İçinde bulunduğumuz dönemlerde yeni özellikleri ile tam hız devam eden Twitter'ın ''Beğenmedim'' özelliğini kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmemekle beraber, özellik üzerinde çalışıldığını belirtmekte fayda var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.