Twitter Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor

Twitter Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor

Twitter uygulamasına hikayeler özelliği geliyor! Neredeyse kullandığımız her uygulamada hikayeler özelliği bulunuyor.

Twitter uygulamasına hikayeler özelliği geliyor! Neredeyse kullandığımız her uygulamada hikayeler özelliği bulunuyor. Bu özelliğin öncülerinden olan Snapchat bile bu özellik konusunda sürekli olarak geliştirmelere gitmezken neredeyse her platform hikayeler özelliğine kavuşmuş durumda.

Normal şartlarda bu gibi bir özellikten kendini ayrı tutacağı düşünülen Twitter, aldığı ani bir karar ile kullanıcılarının kafasını karıştırmış durumda. 24 Saat boyunca paylaşılmış şekilde kalacak olan Twitter Fleets özelliği yakın zamanda herkesin kullanımına açılıyor.

Söz konusu özellik sayesinde 24 saat boyunca kalacak olan görsel bir paylaşım ya da metinsel bir paylaşım yapma şansınız bulunuyor. Bu özelliğin Twitter’a gelmeyeceğini düşünen pek çok Twitter seven vardı ancak ani şekilde alınan bu karar onları da derinden şaşırtmış durumda.

Whatsapp ve Linkedin’den Sonra Twitter!

Whatsapp, Facebook, Linkedin ve birkaç uygulama sonrasında sonunda Twitter da Story güncellemesi ile karşı karşıya kalmış durumda.

Her ne kadar kullanıcılar Twitter da böyle bir özelliğin asla olmayacağını düşünmüş olsa da Twitter açıklamalarında bu ve bunun gibi düşünenleri şaşırtmış durumda. Onca zaman sonra gelecek olan güncelleme sayesinde artık 24 saat boyunca profillerde durabilecek paylaşımlar yapılabilecek.

Paylaşımlar özelleştirilebilir şekilde olacak. Metinsel ifadelerin yanı sıra video ve fotoğraf ifadeler de paylaşılabilir durumda olacak. Anlık olarak paylaşımların ilerleyen zamanlarda filtreler ile destekleneceği de düşünülenler arasında yer almakta.

Henüz kesinliği belli olmasa da Twitter, hikayeler özelliği birkaç sosyal medya ile birleştirerek kullanıma sunma gibi bir yenilikte de bulunabilir. Facebook ve Instagram hikayeleri aynı anda paylaşılabildiği gibi Twitter hikayeleri de bu şekilde kullanılabilir.

Twitter Fleets Ne Zaman Kullanılabilir Olacak?

Twitter Fleets ne zaman kullanılabilir olacak? Fleets, bir diğer adı ile Twitter hikayeler özelliği ne zaman kullanılabilir olacak?

Bu konuda Twitter tarafından gelen açıklamaya göre dünya genelindeki testler halen daha devam ediyor. 18 Kasım tarihinden itibaren Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülkede özellik kullanıma açılacak. Söz konusu özellik Android ve IOS fark etmeksizin kullanılabilir olacak.

Bunun yanı sıra tarayıcı üzerinden de görüntülenebilecek ve eklemeler yapılabilecek. Her ne kadar ilk zamanlar için bu özellikler kısıtlı olarak kullanılabilecek şekilde olsa da ilerleyen tarihlerde oldukça gelişmiş bir sistem ile karşı karşıya kalacağımız oldukça açık.

Twitter Fleets Sisteminde Ne Gibi Paylaşımlar Yapılabilecek?

Twitter Fleets sisteminde ne gibi paylaşımlar yapılabilecek? Bir diğer söylem ile Twitter hikayeler özelliğinde neler paylaşılabilecek?

Twitter bu konuda kendini geliştirmiş olarak aramıza katılıyor. 24 Saat boyunca kalacak olan bu paylaşım modelinde. Kısa video paylaşımı, anlık fotoğraf ve video paylaşımı. Metinsel ifade paylaşımı ve Feed kısmında gördüğünüz Tweetlerin paylaşımı yapılabilir durumda olacak.

24 Saat sonra otomatik olarak silinecek olan bu hikayeler silindikten sonra tekrar paylaşılabilmesi için arşivler kısmında kullanılabilir şekilde yer alacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.