Twitter Hikaye Özelliği Başarılı Oldu mu?

Twitter Hikaye Özelliği Başarılı Oldu mu?

Kısa bir süre önce Twitter Fleets olarak adlandırdığı hikaye özelliğini ortaya çıkarmış ve bazı kullanıcılar tarafından tepkiye neden olmuştu.

Kısa bir süre önce Twitter Fleets olarak adlandırdığı hikaye özelliğini ortaya çıkarmış ve bazı kullanıcılar tarafından tepkiye neden olmuştu.

Aynen Instagram hikayeleri gibi olan Twitter Fleets hikaye özelliği 24 saat boyunca kullanıcılarına gözüken ve süre sonunda kaybolan bu paylaşımların kullanıcıları tarafından olumlu bakılacağı düşünülüyordu. Bugün yapılan anket sonuçlarına göre gelen bu özelliğin bekleneni karşılamadığı görülüyor.

Twitter Fleets Hikaye Özelliği Anket Sonuçları

Twitter Fleets hikaye özelliği için anket yapıldı. Twitter için yapılan bu anket çalışmasında kullanıcılara şu sorular yöneltildi. Twitter hikaye özelliğini kullanıp kullanmadıkları, ne sıklıkla kullandıkları ve buna benzer sorularla anket tamamlandı. Anketi yapan YouGov firmasının sonuçlarına bakıldığı zaman ankete katılan kullanıcıların yarıdan fazlası hikaye özelliğini kullanmadıkları veya kullanmayı tercih etmedikleri ortaya çıkmıştır.

Aynı şekilde yüzde 40 varan kullanıcılar ise başka sosyal medya ağlarında hikaye paylaşımı yaptıklarının cevabını verdiler. Sadece yüzde 12-13 lük kullanıcı kesimin Twitter Fleets hikaye özelliğini kullanan ve bir tanıdığı olmadığını belirtmişler. Kullanıcılar için en ilginç soru ise hikaye özelliğinin nasıl kullanılacağı konusu oldu. Bu soruda da yüzde 10’luk kullanıcı özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgisi olmadığı ortaya çıktı.

Twitter Fleets Hikaye Özelliği Neden Tercih Edilmedi?

Sonuç olarak Twitter Fleets hikaye ekleme için yapılan anketten ortaya çıkan bu ilk sonuçlara göre kullanıcıların şu an Twitter hikayeler özelliğine sıcak bakmadığı anlaşılıyor. Bunun temel nedenlerinden birinin de Fleets gönderilerinin filtre v.b. özellikler olmadığı düşünülüyor. Ayrıca sosyal medya Twitter platformunun kitlesinin paylaşım için hikaye yerine tweet atmayı tercih etmesi de bu anket sonucunun ortaya çıkmasına neden olduğu söylenebilir.