Twitch Canlı Yayın ile Para Kazanma

Twitch Canlı Yayın ile Para Kazanma

Twitch son zamanların en çok kullanılan yayın platformudur. Bu uygulama 2011 yılında başladı. Twitch Justin Kan ve Emmett Shear tarafından oluşturulmuş bir platformdur.

Twitch son zamanların en çok kullanılan yayın platformudur. Bu uygulama 2011 yılında başladı. Twitch Justin Kan ve Emmett Shear tarafından oluşturulmuş bir platformdur.

Katılımcılarına kazandırdığı para ile öne çıkan platformda, canlı yayın açan kişiler direkt olarak kullanıcılardan bağış alabiliyor. Ve bu sayede twitch canlı yayın ile para kazanmak mümkün oluyor.

Twitch canlı yayın açma özelliği ile Instagram, Facebook vb sosyal medya uygulamalarından ayrılıyor. Dünyanın en iyi oyuncuları ve yayın yapmak isteyen insanlarla aradaki bağı sağlayan bir platform. Başlangıçta LOL yani League of Legends olarak popülerliğini kazanan platformda şu an birçok farklı türde oyun ve içerik mevcut.

Ülkemizde de popülerlik kazanmaya başlayan Twitch uygulamasının Türkçe seçeneği var. Dolayısıyla Türk kullanıcılara bu yönden kolaylık sağlıyor. Twitch canlı yayın ile para kazanmak için yayınlarda bağış usulü geçerli. Şimdilik ülkemizde bağış konusunda katılım az fakat zamanla artacağı öngörülüyor.

Platformdaki Kategoriler

Video oyunları, spor, müzik ve yemek sunumunu kapsıyor.

Platform Nasıl Çalışır?

Uygulamaya öncelikle üye olmanız gerekiyor. Sonrasında diğer yayıncıların takip edilmesiyle kullanım başlıyor. Farklı içerikleri ve kategorileri takip etmeniz mümkün. Dilerseniz siz de içerik ekleyebilirsiniz. Canlı yayın sırasında ekranın bir kısmında konuşma da yapılabiliyor. Bu sayede katılımcılarla iletişim sağlanıp takipçi sayısı artırılabiliyor.

Twitch Para Kazanmanın Yolları

Her platformda olduğu gibi Twitch için de geçerli olan takipçi sayısı. Video oyunlarıyla takipçi kazanarak ve canlı yayınlarda takipçilerle sohbet ederek platformda kalmalarını sağlayıp, bağış yapmalarıyla para kazanmak mümkün. Bir diğer yolu da abone kazanarak destek sağlamak. Sizi düzenli olarak takip eden aboneleriniz olursa yayıncılara belirli bir ücret ödeniyor. Yani takipçi başına belirli bir yüzde almış oluyorsunuz. Twichten para kazanmak için ne kadar aboneniz fazlaysa o kadar iyi.

Takipçilerinizi abone yapmanız da kazancınızı arttırıyor. Sponsorluk da para kazanmanızın bir diğer alternatifi. Takipçi sayısı fazla olan yayıncılar sponsorluk alarak çok ciddi rakamlar kazanmaktalar. Video oyunları konusunda iyiyseniz, insanlarla iletişiminiz güçlüyse ve içerik de üretebiliyorsanız Twitch canlı yayınla para kazanmanın yolları sizin için kolaylaşır. Tüm dünyanın severek ve ilgiyle takip ettiği bu platformdan faydalanmanın tam zamanı. Twitch para kazanma için oldukça iyi bir seçenek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.