Türkiye’de Sevgiliyle Gidilebilecek En Romantik Yerler

Türkiye’de Sevgiliyle Gidilebilecek En Romantik Yerler

Gezmek, yeni yerler keşfetmek, tatil yapmak herkes için çok keyifli olur. Tabi ki herkesin yapmaktan keyif alacağı şeyler birbirinden farklıdır.

Gezmek, yeni yerler keşfetmek, tatil yapmak herkes için çok keyifli olur. Tabi ki herkesin yapmaktan keyif alacağı şeyler birbirinden farklıdır.

Sevgiliyle Gidilebilecek En Romantik Yerler

Sakin, kafanızı dinleyeceğiniz bir tatil mi, yoksa hareketli bol eğlenceli bir tatil mi geçirmek istiyorsunuz, bunun kararını vermek gerekir. Ayrıca kültürel bir tatil veya yeni yerler keşfetme odaklı bir tatil arasında seçim yapma durumunuzda vardır. Sevgili ile yapılacak tatilde, her şeyin yolunda gitmesi, tatilden memnun olarak ve bol resim çekerek dönmek herkesin hayalidir. Tatil rotasını belirlerken, birden çok alternatifi değerlendirebiliriz.

Sivrice

Assos Sivrice’nin İstanbul’dan uzaklığı 428 km Ankara’dan ise 680 km’dir. Assos’tan Babakale’ye doğru giderken yaklaşık 10 km sonra Bektaş köyü ’nü göreceksiniz. Bektaş köyünden geçerek denize doğru ilerlediğinizde Sivrice koyu sizi karşılayacak. Muhteşem bir manzara ve deniz ruhunuza iyi gelecek. Sivrice sakin bir köy ve köylülerin açtığı, işlettiği plajlar ve restoranlar var. Henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş.

Assos Sivrice yolu Assos sapağından sonra biraz virajlı ama gezip görülecek yerler arasına mutlaka kaydedilmelidir. Sivrice’ ye doğru giderken sizi karşılayacak güzel manzaralardan biri de Kadırga Koyu olacak. Kadırga Koyu’nu tepeden görecek bir kafeye oturup çay kahve içip manzarayı seyretmenizi tavsiye ederiz.

Midilliye en yakın nokta burasıdır. Havanın açık olduğu zamanlarda ada ve yaşayanlar net bir şekilde görülebilir. Konaklama ve yeme içme ile ilgili de pek çok alternatif vardır. Konaklama için tercih edebileceğiniz pansiyon ve oteller mevcuttur. Ayrıca tabiat ile iç içe olabileceğiniz pek çok kamp yeri mevcuttur

Muğla- Akyaka

Akyaka’ya geldiğiniz andan itibaren, birbirine benzeyen ve ahşap bir mimari yapısıyla yapılan az katlı ev, otel ve pansiyonlar sizi karşılar. Burası adeta cennetten bir köşe gibidir. Dağların harika görüntüsü, evlerin bahçesindeki begonvillerin rengi insanın içini ferahlatır. Türkiye’nin cennet köşelerinden biridir. Sakin ve nezih bir tatil için çok doğru bir tercihtir.

Azmak nehri kıyısında bulunan balık restoranları, günün her saati size harika bir manzara sunar. Ama akşam ışıklar yandığında ve o ışıklar nehre yansıdığında, nehir üzerinde gezinen ördekler, suyun içindeki balıklar görsel bir şölen sunmaya başlarlar. Romantik bir ortamda yemeklerinizi yiyip, sohbet edebilirsiniz.

Gündüz kalkan tekne turlarıyla, nehrin üzerinde gezebilir ve nehrin içinde görünen sazlıkların oluşturduğu muhteşem görüntüyü fotoğraflayabilirsiniz. İsterseniz, buz gibi Azmak Nehri suyuna girip, serinleyebilirsiniz.

Kapadokya

Kapadokya, güzel atlar ülkesi olarak anılan yerdir. Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Nevşehir’i kapsayan bu bölge muhteşem bir coğrafi yapıya sahiptir. Burada kendinizi, bir masal ülkesinde gibi hissedebilirsiniz. Kültür, doğa, eğlence, spor, romantizm yani kısaca ne ararsanız burada bulmanız mümkündür.

Konaklamak için mağara oteller, Kapadokya’yı tepeden görmek için balon gezisi, Anadolu mutfağına özgü harika yemekler, yöreye özgü şaraplar, açık hava müzeleri, harika bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Türkiye’nin her yerinde ayrı bir kültür, tabiat ve güzellikler var. Gezmek ve yeni yerler keşfetmek gerçekten çok güzel bir duygu. Bir de yanınızda sevgiliniz varsa, gezilen her yer daha keyifli olacaktır.