Türkiye’de Kış Tatili Yapılacak Yerler

Türkiye’de Kış Tatili Yapılacak Yerler

Tatil severler yazın bitimiyle kabuğuna çekilmek zorunda kalıyor. Fakat Türkiye’de kışın tatil yapılacak yerlerin varlığından bihaberler.

Tatil severler yazın bitimiyle kabuğuna çekilmek zorunda kalıyor. Fakat Türkiye’de kışın tatil yapılacak yerlerin varlığından bihaberler.

Türkiye’de kış tatili yapılacak yerler oldukça fazladır. Bunlar arasında en göze çarpanları veya şöyle diyelim bizim en beğendiğimiz ve sizin de beğeneceğinizi düşündüklerimizi sizler için sıraya koyduk. Aslında kayak yapılacak yerler açısından Türkiye’nin illerinde çokça kış turizmine açık yerler vardır. Hatta illerin dışından Türkiye’nin ilçelerinde de bu gibi yerler mevcuttur.

Türkiye hem yaz hem kış tatili açısından zengin bir ülkedir. Kışın kar yağan dağ yamaçlarında kendinizi adeta masallar diyarında hissedeceksiniz. Bu eşsiz ve benzersiz görüntüleri sadece ülkemizde bulabilirsiniz. Temiz doğası ve bembeyaz örtüsüyle adeta yeni gelin gibi güzel dağlara sahip ülkemizin her karışı cennet niteliğinde. Vizeye veya başka bir ülkeye gitmek için harcayacağınız bütçeye ihtiyaç duymadan ülkemizde oldukça güzel bir kış tatili geçirmeniz kolaydır. İşte size Türkiye’de kış tatili yapılacak 3 yer.

Kış Tatili Yapılacak Yerler

Kars

Türkiye'nin Kafkasya'ya açılan kapısı Kars, “kışın başkenti” olarak da biliniyor. Kışın ilk haftalarında ilk karla birlikte, gizemli bir güzellik kılığına bürünür. Andersen masalından Kar Kraliçesi'nin diyarını andıran şehir, zengin mimari örnekleri ile ünlü. Çok iyi planlanmış bir şehir olan Kars, çam ağaçları arasında dingin bir yokuşa sahip Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kış sporları tutkunlarını ağırlıyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi her geçen yıl gelişen bir tesistir. Telesiyej (2.400 kişi kapasiteli) tesiste yapılan iyileştirmeleri vurgulayan önemli bir özelliktir. Kapasite açısından dünyada üçüncüsü, Türkiye'de birincisi olan Sarıkamış Kayak Merkezi ve doğal ortamı tatil için harika bir yer. Buradaki kristal kar, sporları rakipsiz heyecanlar ile evlendiren kayak tutkunları için çok özeldir.

Kayseri

Yüzyıllardır Anadolu'da ticaret ve kültür açısından önemli bir merkez olan Kayseri, son zamanlarda kış turizmi sektöründe büyük atılımlar yapmıştır. Şehre eşsiz bir güzellik ve tanınırlık katan Erciyes Dağı, kışın canlı ve renkli bir kayak merkezi olarak öne çıkıyor.

Erciyes Kayak Merkezi, gelişmiş tesisleri ile hem yerli hem de yurt dışından gelen ziyaretçileri ağırlamaktadır. Kayseri'de kış sporları için seçenekleriniz arasında kayak, snowboard, kar uçurtma ve heli-ski bulunmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle diğer kayak merkezlerinden farklı olan Erciyes Kayak Merkezi, şehri keşfetmeye başlamak için harika bir yer.

Kayseri'de kaldığınız süre boyunca, Hunat Hatun Külliyesi'ne rahatça bakabilir veya Güpgüoğlu Konağı'nda şehrin Selçuklu tarihindeki rolünü öğrenebilirsiniz. Kayseri, kışın tadını çıkarmak için Anadolu'nun en güzel yerlerinden biridir.

Erzurum

Erzurum, her karış Türkiye'nin kışlık destinasyonudur. Cağ kebabının ve jet taşının anavatanı olan Erzurum, Palandöken Dağı'nın güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüleyerek çok erken dönemlerde beyaza bürünmeye başlar. Deniz seviyesinden 2.200 metre yükseklikten başlayan Palandöken Kayak Merkezi, muhteşem dağın tepesinde yer alan bir kartal yuvasını andırıyor. Aralık ayından mayıs ayına kadar kayak yapmaya uygun olan Palandöken Kayak Merkezi, ziyaretçilere kış boyunca tozlu karda kayak yapma imkanı sunuyor.

Bunlara ek olarak Bursa Uludağ Kayak Merkezi’ni listenin dışına eklemek istedim aksi takdirde gelecek şikayetlere tahammül edeceğimi hiç sanmıyor. Haksız sayılmazsınız. Lüks otelleri oldukça görkemli bembeyaz dağları ile Bursa Uludağ Kayak Merkezi dünyanın her yerinden gelen turistlere kış turizmi için ev sahipliği yapmakta.

Yüksek teleferikleriyle görkemli yamaçlarıyla dümdüz kar zeminiyle kayak severlerin buluşma noktası bura olduğunu söylemekte fayda var. Kışın soğuğu ile içinizi üşüten o havayı sıcak kahve veya çikolata ile ısıtmak için burada birçok kafe ve dinlenme yeri bulunmakta. Ülkemizin bu eşsiz güzel kış tatili mekanlarını keşfetmeniz için kış yaklaşıyor. Acele edin.

İlgili Haberler