Tüm Diziler ve Programlar Askıya Alınıyor! Tarihler Açıklandı!

Tüm Diziler ve Programlar Askıya Alınıyor! Tarihler Açıklandı!

Koronavirüsün ikinci dalgası olarak nitelendirilen vaka sayılarındaki artış ile birlikte ülkemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile birlikte kısıtlamalara geçiş yapıldı.

 

 

Koronavirüsün ikinci dalgası olarak nitelendirilen vaka sayılarındaki artış ile birlikte ülkemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile birlikte kısıtlamalara geçiş yapıldı. Bir dizi kısıtlama ile duyurulan tedbirlerin 10 gün süre ile vaka sayılarındaki tabloda gözlemleneceği belirtilirken en erken 10 gün sonradan itibaren etki edecek olan bu kısıtlamalara bağlı olarak yeni tedbirlerin alınması sağlanacak.

Geride bıraktığımız Mart ayı ile birlikte ilk koronavirüs vakasını açıklayan Türkiye’de kısıtlamalar kademeli bir şekilde işleme alınmıştı. Sokağa çıkma yasakları, spor müsabakalarının ertelenmesi, dizi – film sektörünün projelerinin durdurulması gibi bazı kısıtlamalar ile birlikte televizyon dünyasında da durgunluk yaşanmıştı. Açıklanan bazı verilere göre şu an içinde bulunduğumuz ikinci dalganın birinci dalgaya oranla daha sert geçeceği fikri üzerinden çok kısa bir süre sonra yine tüm organizasyonların durdurulabileceği konuşuluyor. Geride bıraktığımız bir aylık süre içinde birçok Avrupa ülkesi esnettiği kısıtlamaları tekrar devreye sokarak ilk tedbirlerini almaya başladı.

 

Diziler, Programlar ve Spor Müsabakaları Tekrar Durdurulabilir!

dizi-setinde-korona-virusu-vakasi-13367252-amp.jpg

Koronavirüsün pandemi olarak ilan edilmesinden sonra bir dizi önlem alan ülkeler tüm spor müsabakalarını askıya almıştı ve öyle ki bazı ülkeler spor sezonlarını öylece tescil etmişti. Televizyon dünyasına da etkisini yansıtan koronavirüs ile birlikte sinema ve dizi sektörleri de durdurulmuştu. Artan vaka sayıları ile birlikte bu konunun tekrar gündeme gelebileceği belirtilirken ülkemizde ilk kısıtlamalar için 10 günlük bir süreyi baz alarak karar verileceği ifade ediliyor.

Alınan tedbirler kapsamında 10 gün sonra etkilerinin görüleceği belirtilen bu kısıtlamaların vaka sayılarında durgunluk yaratabilmesi durumunda bazı küçük kısıtlamalar ile yeni tedbirlerin gündeme gelebileceği belirtiliyor. Aksi durumda yani vaka sayılarında herhangi bir düşüş yaşanmaması durumunda tekrar katı önlemlere başvurması beklenen devlet yetkililerinin televizyon ve spor dünyasının da iş durdurmalarına kara verebilir. Spor müsabakalarını merakla takip eden izleyiciler verilecek olan kararları beklerken; dizi ve film izleyicileri de izledikleri projelerin durdurulup durdurulmayacağını merak içinde beklemekteler. Spor müsabakalarında yaşanan koronavirüs vaka artışlarının da verilecek olan yeni kararlara direk etmesi beklenirken, yeni kararlar için en az bir hafta bekleneceği de ifade edilmekte.

Ülkemizde çokça izlenen bazı dizilerden Çukur, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Masumlar Apartmanı gibi dizilerin dış mekan çekimleri hesaba katılınca ve geniş programlı, MasterChef gibi, programlarda düşünülünce yeni tedbirlerin televizyon dünyasına gelmesinin büyük olasılık olacağı düşünülüyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.