“Trump’ı Beyaz Saray’dan Çıkarmak Bizim Görevimiz Değil”! ABD Genelkurmay Başkanı Ne Açıklamalarda Bulundu! İşte Tüm Detaylar!

“Trump’ı Beyaz Saray’dan Çıkarmak Bizim Görevimiz Değil”! ABD Genelkurmay Başkanı Ne Açıklamalarda Bulundu! İşte Tüm Detaylar!

Bu günlerde gündeminde seçim konusu bulunan ABD’de sıklıkla tartışmalar yaşanıyor. Yaşanan olaylar karşısında ABD Genelkurmay başkanı bir değerlendirme yaptı.

Genelkurmay Başkanı Mark Milley değerlendirmelerinin sonucunda "Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump'ı Beyaz Saray'dan çıkarmak bizim görevimiz değil"açıklamalarını yaptı.

Gizli Toplantı Gerçekten Yapıldı mı?

Gelen iddialar göre Mark Milley geçmiş günlerde üst düzey generaller ve haber sunucularının katılımı ile gizli bir toplantı yaptığı yönünde. Toplantının amacının ise seçim dolayısı ile yaşanabilecek olaylara askeri müdahalenin gerçekleşeceğine dair söylemlerin oldukça artması olduğu düşünülüyor.
ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ise konuşmalarında politika ile ordunun bir ilişkisinin olamayacağını, ordunun apolitik bir görüşte olduğunu Beyaz Sarayda bir başkan seçilmesi veya seçilen başkanın görevden alınması gibi bir durumun söz konusu olamayacağını vurguladığı söylemler arasında yer alıyor. Yapılan haberlere göre Milley "Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump'ı Beyaz Saray'dan çıkarmak bizim görevimiz değil” söylemlerinde bulunmuş.
Ulusal muhafız birliklerinin halk tarafından görülmesinin normal olduğunu vurgulayan Milley bunun sebebinin eyalet valiliklerinden gelen talepler olduğunu söyledi.
Toplantıya Milley hariç iki adet daha dört yıldızlı generalin iştirak ettiği ise alınan duyumlar arasında.
Geçmiş günlerde Cumhuriyetçi Parti başkanı Trump’ın rakibi Joe Biden katıldığı bir televizyon programında Trump’ın Beyaz Saray’ı terk etmeyi reddetmesi halinde askeri ordunun ona eşlik edeceğinden şüphe duymadığını söylemişti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.