Trabzonspor'dan Müthiş Transfer Hamlesi! Marek Hamsik Bordo Mavililere mi Geliyor?

Napoli'de uzun yıllar top koşturan Marek Hamsik Trabzonspor'a mı transfer olacak? Avrupa macerasına devam etmek isteyen Hamsik'in Trabzonspor ile görüşme sağlayacağı ve buraya transfer olacağına yönelik bazı iddialar bulunuyor.

Marek Hamsik yakın zamanda başlayacak transfer döneminde Trabzonspor'a mı gidecek? Başarılı futbolcunun Avrupa kariyerine devam etme hayali ile yanıp tutuştuğu ve yakın zamanda Avrupa'ya yelken açacağı iddia ediliyor. Oyuncunun tercih yapacağı takımlar arasında Süper Lig'in Karadeniz temsilcilerinden olan Trabzonspor'un da bulunduğu konuşulmakta. Peki Marek Hamsik, Trabzonspor'a imza atacak mı? Bu iddialarla ilgili olumlu bir açıklama yapıldı mı?

Marek Hamsik Trabzonspor'a mı Gidiyor?

Yıldız futbolcunun geçmişte Avrupa'da gösterdiği performans oldukça konuşulmuştu. 33 yaşında olan ve şu an Çin'in Dalian Professional takımında forma giyen oyuncunun yakın zamanda transfer hamlesinde bulunacağı düşünülüyor. Bu hareketin hemen ardından Trabzonspor'dan da önemli bir atak geldi. Yapılan iddialara göre Marek Hamsik için görüşmelere başlanabilir. Bu durumda Trabzonspor'un taraftarları oldukça heyecanlandı. İkinci yarı için önemli transferler yapacağı konuşulan bordo mavililer, bu transferlere Marek Hamsik ile başlaması durumunda kulüp nezdinde önemli gelişmelere imza atılabilir.

Performansı ve Kariyeri Büyülüyor

Orta sahanın kilit isimlerinden olan Marek Hamsik, bulunduğu takımlarda önemli izler bırakmayı bildi. Napoli'de efsaneleşen performansı neticesinde 20 milyon euro bonservisle Çin'e gitti. O zamandan bu zamana kadar Çin'in Dalian Professional isimli takımıyla ligde mücadele ediyor. Profesyonel bir karar veren Hamsik'in artık Avrupa'ya geri dönmek istediğine yönelik hiç azımsanmayacak büyüklükte iddialar bulunuyor. Özellikle de Trabzonspor'a orta sahada büyük destek verilebilecek oyuncunun "acaba bordo mavililere imza atacak mı" söylentisi gittikçe yayılmaya başladı.

Marek Hamsik Trabzonspor İçin Ne Söyledi?

33 yaşına gelen ve kariyerine Avrupa'da devam edeceği söylenen oyuncunun Trabzonspor'la ilgili bir herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Yakın zamanda hem Trabzonspor hem de Marek Hamsik'ten transferle ilgili bir açıklama yapılacağı düşünülüyor. Çünkü böylesine büyük bir iddianın hemen ardından oyuncunun menajeri ve kulüp camiası için kamuoyunun bildirilmesi büyük önem taşıyor.

Uzun Yıllar Napoli'de Oynadı

Başarılı oyuncu kariyerinin büyük bir kısmını Napoli'de oynadı. Özellikle ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde karşılaştığı rakiplerini affetmeyen ve bulunduğu mevkiye rağmen önemli bir gol asist istatistiğine sahip olan Hamsik'in Süper Lig'e gelmesi durumunda lige ayrı bir hava katacağı düşünülüyor. Oyuncunun kronik sakatlıklarla ilgili herhangi bir sorununun bulunmaması da önemli bir gelişme olarak kaydedildi. Çünkü Süper Lig'e efsaneleşen oyuncuları getiren bazı takımlar, kronik sakatlıkları sebebiyle oyunculardan yeteri kadar yararlanamıyor. Bu da beraberinde taraftar tepkisi ve boşa harcanan para olarak nitelendirilen eleştirileri beraberinde getiriyor.

Bordo mavililer, orta sahadaki eksiğini Marek Hamsik ile kapatırsa Süper Lig'deki mevcut konumunu iyileştirmek için başarılı bir hamle yapmış olacak.