‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın teslim oldu: 500 milyon dolandırmıştı!

Çiftlik bank skandalıyla tüm dünyanın gündemine oturan Mehmet Aydın, binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçmıştı. ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya’da teslim oldu.

Avukatları aracılığıyla dün yaptığı paylaşımda ‘’Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım’’ diye eklemişti. Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın bugün, Brezilya’da teslim oldu.

Açıklama Yaptı

Mehmet Aydın’ın söz konusu açıklaması ise şu şekilde:

"Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık.

Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim.

Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur."