Toplam aylık faturanız 500 TL üstündeyse Aile bakanlığı Yardımını Hemen Alın!

Toplam aylık faturanız 500 TL üstündeyse Aile bakanlığı Yardımını Hemen Alın!

Aile bakanlığı tarafından çok konuşulacak bir yardım kampanyası başlamış bulunmaktadır.

Aile bakanlığı pandemi süreci boyunca oldukça ciddi yardımlar sunmaya başlamış bulunmaktadır. Daha önceden de birçok kaliteli yardımı vatandaşlar için hazırlayan bakanlık yeni bir yardım ile yeniden gündeme gelmiş bulunuyor. Yapılacak yardım aylık olarak gelen faturaların belli bir seviyeye gelmesi ile birlikte yapılmakta olan yardımdır.

images-76.jpeg

Kaç TL Faturaya Yardım Veriliyor?

Yardımın sağlanması için toplam faturanın 500 TL üzerinde olması gerekiyor. Yapılacak olan gelir testinin sonucuna uygun olan vatandaşlar faturaların 500 TL üzerinde olması ile birlikte bu yardımdan faydalanabilecekler.

Faturaların her birisinin 500 TL üzeri olması gerekmiyor. Elde bulunan faturaların toplamının 500 TL üzerinde olması durumunda vatandaşlar kendileri için uygun görülen oranlarda devlet yardımından faydalanabilmektedir.

Elektrik Faturası

Daha önceki senelerde sadece elektrik faturalarında yapılmakta olan bu yardımın çevresi genişletilerek diğer gelmekte olan faturalarda da aynı şekilde yardım yapılmaktadır. 

Pandemi süreci boyunca vatandaşlar belirli oranda faturaların ödenmediği noktasında şikayetçi olmaktaydı. Hükümet bu noktada daha önceden de verilmekte olan yardım kampanyasına ekleme yaparak diğer faturaların da eklenmesi ile birlikte daha uygun bir kampanya vatandaşlar için sunuluyor. Destek bir örnekle şöyle özetlenebilir.

Doğalgaz faturası 200 TL 

Elektrik faturası 200 TL 

Su faturası 200 TL 

Olması gibi bir durumda faturanın 600 TL toplamda olması sebebiyle bu yardım alınabilir.

Doğalgaz faturası 200 TL 

Elektrik Faturası 150 TL 

Su faturası 100 TL 

Örneğinde toplam 450 TL toplam bulunması sebebiyle yardım alınmayacaktır.

 

Kimler başvurabilir?

Yardıma tüm vatandaşlar başvuru yapma hakkı bulunuyor. Gelir testi yapılacak olması sebebiyle bu kritere takılma durumu olan vatandaşlar yoğunluk olmaması adına başvuru oluşturmaması uygun olacaktır. Diğer vatandaşlar yapacakları başvuru neticesini kısa süre sonra telefon yolu ile alacaklardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum