Telefonunuzun Pil Ömründen En Kullanışlı Verimi Almak İstiyor Musunuz? Pil Ömrüne Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

Telefonunuzun Pil Ömründen En Kullanışlı Verimi Almak İstiyor Musunuz? Pil Ömrüne Zarar Veren Alışkanlıklar Nelerdir?

Son zamanlarda akıllı telefonların pil ömürleri ile ilgili pek çok iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Genellikle akıllı telefonlar alındığı ilk sıralar iyi bir şarj ömrüne sahip oluyor. Fakat bu süre uzun sürmüyor. Belirli bir süre geçtikten sonra şarj ço


 

Son zamanlarda akıllı telefonların pil ömürleri ile ilgili pek çok iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Genellikle akıllı telefonlar alındığı ilk sıralar iyi bir şarj ömrüne sahip oluyor. Fakat bu süre uzun sürmüyor. Belirli bir süre geçtikten sonra şarj çok kısa bir zamanda bitme durumuna geliyor. Fakat telefonda belli başlı şeyleri doğru yaparak pil ömrünü iyi bir halde tutmak mümkün oluyor. Yanlış yaptığımız şeyler yüzünden batarya ömründe azalmalar ve giderek bataryanın tamamen ölmesi gibi sorunlar yaşanıyor. Bataryada sıkıntı yaşamamak adına yapmamız gereken pek çok şey bulunuyor. Bunları yaparak pil ömrünü en iyi şekle getirmek mümkündür. Son yıllarda yapılan pil ömrü iyileştirilen telefonlar daha ideal bir kullanım sağlıyor.

2-006.jpg

Maksimum Ekran Parlaklığı 
 

İnsanlar son zamanlarda akıllı telefon seçerken daha büyük bir ekran ve daha parlak ekran tercih ediyor. Akıllı telefonların pil ömrüne olumsuz etki yapan en önemli şeylerden biridir.  Uzun ömürlü bir batarya isteyen kişilerin telefonlarını sürekli yüksek ekran parlaklığında kullanmaması gerekir. Sürekli yüksek ekran parlaklığında kullanılan telefonlar zamanla pil ömrünü kısaltır. Uzmanlar bu konu ile ilgili pek çok araştırma yapmış ve araştırmalar sonucu ekran parlaklığını azaltmayı önermiştir.  Batarya ömrünün azalmasının en büyük etkenlerinden biri olan yüksek parlaklık gerek duyulmadıkça azaltıldığında uzun süreli bataryalar söz konusu olur. Parlaklık yükselince telefon bu durumu kaldırmak adına bataryaya yüklenir. Daha sonra da bataryanın tamamen ölmesine sebep olur.

Titreşim Modu

Akıllı telefon kullanan kişilerin en çok yakındığı durumlardan biri pil ömrü ile alakalı oluyor. Pil ömrünü kısaltan en önemli nedenlerden biri titreşim modu oluyor. Telefon sesli moda alındığında sesi dışarıya vermek adına çok az bir enerji gerekirken titreğim modunda titreşimi göndermek adına çok fazla enerji kullanılır. Zorunlu olmadıkça telefonu sessiz modda ya da sesli modda tutmak gerekir. Sürekli titreşim modu kullanıldığı zaman pil ömründe büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir. Farkında olmadan telefonun pil ömrüne çok büyük zararlar veriliyor. Bu hatalar yapılmaz ise pil ömrü çok uzun bir süre sağlam kalır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.