Telefon İşlemci Öğrenme Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Telefon İşlemci Öğrenme Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Telefon kullanıcılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi telefon işlemci öğrenme işlemleri olarak ön plana çıkıyor.

Telefon kullanıcılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi telefon işlemci öğrenme işlemleri olarak ön plana çıkıyor. Telefonun olmazsa olmaz parçası olan işlemcileri pek çok modellere göre değişiyor. Bu nedenle telefonunda ki işlemci modelini öğrenmek isteyenlerin yapmaları gereken birkaç adım bulunuyor. Şimdi bu adımların ne olduğuna bir göz atalım.

Telefon İşlemci Öğrenme Konusunda Gerekenler Nelerdir?

Android telefonlar için bu işlem RAM veya hafıza bilgileri tarzında “Ayarlar” bölümünden yapılmıyor. Bu telefonların işlemci öğrenme teknikleri adına farklı adımlar atılıyor. Telefonun donanımına ait olan bilgiler, işlemci kapasite durumu ve işlemci bilgisi öğrenilmesi hususunda önemli olan uygulamaları sizler için sunuyoruz.

Telefon İşlemci Öğrenme İçin CPU-Z Yöntemi

Telefon işlemci öğrenme işlemleri için tercih edilen en önemli yöntemlerden bir tanesi CPU-Z sistemidir. Böyle bir yöntem sayesinde telefonun bünyesinde yer alan bütün teknik bilgiler kolaylıkla öğrenilebilir. Oldukça fazla kullanılan popüler uygulamalar içerisinde bulunan CPU-Z ile birlikte, detaylı şekilde bilgi elde edilebiliyor.

Üstelik basit şekilde kullanılma sunan arayüzü de dikkat çekiyor. Fakat uygulamada ne yazık ki Türkçe kullanım seçeneği sunulmuyor. Program ile telefonun işlemci bilgilerini öğrenmek için şu adımların uygulanması yeterli olacaktır:

  • Google Play aracılığıyla CPU-Z uygulaması cihaza indirilir.
  • Programın çalıştırılması için belirli bir izine gerek duyulmuyor.
  • Otomatik biçimde çalışma gösteren programın menüsünde ilk olarak “SOC” kısmına giriş yapılır.

Bu sayede Android telefon işlemci öğrenme işlemi tamamlanarak, cihazın işlemcisine ait olan tüm bilgiler ekran üzerinde belirecektir.

Telefon İşlemci Öğrenme İçin Droid Hardware Info Yöntemi

Bir diğer işlemci öğrenme yöntemi olarak karşımıza çıkan bu sistem sayesinde herkes, istediği zaman cihazlarının işlemci bilgilerini rahatlıkla öğrenebilir. Akıllı telefonun içeriğinde buluna bütün teknik bilgilerin öğrenilmesi adına sunulan bu program, en fazla kullanılan yöntemler arasında dikkat çekmeyi başarıyor.

Telefon işlemci öğrenme bakımından oldukça profesyonel olması sebebiyle tavsiye edilen bir program olarak, çok basit bazı işlemler vasıtasıyla bilgiler öğrenilebiliyor. Takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Google Play aracılığıyla uygulama cihaz içerisine indirilir.
  • İstenen izinler verilmesinin ardından kurulum işlemi başlatılır.
  • Programın açılmasıyla birlikte ekranda “Cihaz”, “Sistem” ve “Bellek” seçenekleri üzerinde toplanan pek çok teknik bilgiler çıkacaktır.
  • Bu kısımdan “Sistem” seçeneğine giriş yapılarak işlemci ile ilgili olan her türden bilgiler öğrenilebilir.

Droid Harware Info kullanan kişiler bu kısımda sunulan işlemci isimlerine bakarak modellerinin ne olduğunu anlayabilirler.