Xiaomi Black Shark 4 Telefon İncelemesi

Xiaomi Black Shark 4 Telefon İncelemesi

525 dolarla satışa çıkarılan Xiaomi Black Shark 4 telefon modeli Android 11 işletim sistemini kullanıyor

525 dolarla satışa çıkarılan Xiaomi Black Shark 4  telefon modeli Android 11 işletim sistemini kullanıyor ve 6.70 inç  AMOLED teknolojisini kullanan güzel bir ekran taşıyor. Cihazda kullanılan işlemci Snapdragon 800 modeli bulunmaktadır ayrıca işlemcinin hızına ayak uyduracak 12gb RAM bileşeni bu donamımlar arasında yerini almaktadır. 4.500 mili amper kapasiteli bir bataryaya sahip olan Xiaomi Black Shark 4 model  telefon 10.4 mm kalınlığa ve 225 gram ağırlığa sahiptir. Telefon alüminyum çerçeveye sahip olarak geliyor. Siyah gümüş rengi ve gri renk gibi 3 farklı renkle gelen bu cihazın teknik ayrıntılarına bakalım.

Xiaomi Black Shark 4 teknik Özellikleri

AMOLED teknolojisini kullanan güzel bir 6.70 inç ekranı olan telefonun ekranı, inç başına 395 piksel yoğunluk ve 1080 x 2400 piksel çözünürlükle geliyor. Gorilla glass 6 teknolojisini kullanan Xiaomi Black Shark 4 model cihazda ekranın tüm boya oranı yüzde 85,8 olarak belirlenmiş. Bu güzel ekran 120 Hz resim yenileme kapasitesine sahiptir. Dolayısı ile bu telefonla mobil oyun oynamak isteyenlerin işini rahatlıkla görecek.

5 nano metre mimari üzerine oturtulan Snap dragon 888 model işlemci, kolay ısınmayan bir işlemcidir. Bu işlemcinin 1 çekirdeği 3.84 GHz hıza çıkarken 3 çekirdeği de 2.42 GHz hıza çıkıyor. Kalanlar isr standart olarak 1.80 GHZ frekansında çalışıyor. Sistem Adreno 660 model GPU ile destekleniyor. Ayrıca geçici bellek elemanı 12 GB kapasitededir.

Telefon, arkada 3 kamera içeriyor. İlk kamerası 64 MP çözünürlüktedir, ultra geniş kamera ise 20 MP çözünürlükte çalışıyor. Kalan 5 MP kamera ise derinlik kamerasıdır. Tüm bu arka kameralar, 4K kalitede çözünürlük sağlıyor.

Xiaomi Black Shark 4 telefonun selfie kamerası 20 MP kapasitededir. HDR özelliklidir. Çıkarılamayacak şekilde yerleştirilen pil, 4.500 mAh kapasitede olup, 30 Watt şarj adaptörü ile hızlıca doluyor. Bu adaptör, kablosuz olarak geliyor. 3.5 mm kulaklık girişine de yer veren Xiaomi Black Shark 4 model cihaz, stereo hoparlörler içeriyor.

Xiaomi Black Shark 4 fiyatı

Xiaomi Black Shark 4 cihazı 525 dolar fiyatla, önce Hindistan ve Çin pazarlarında satışa sunulacak. Cihazın Avrupa satış fiyatı belli değil.  Cihaz Suudi Arabistan'da 1970 riyale satılacak. Bu cihazın kullandığı işlemci 5 nano metre mimari üzerine inşa edilen yeni nesil gelişmiş bir işlemcidir. Sistemin ısınmasına üzün vermeyen iyi bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Tek başına bu işlemci, pilin yüzde dördünü kullanıyor ki bu da iyi bir enerji tasarrufu anlamına geliyor. Bu işlemcinin tükettiği güç, 2.03 Watt olarak ölçüldü. Kameralardan iyi bir verim almak için, iyi kalitede bir işlemci olması şart. 4K çözünürlük elde etmeyi sağlayan ve bu noktada zorlanmayan işlemci modeli Snap Dragon 888 model işlemcidir.