WhatsApp’tan Şok Yeni Karar! Kimlik Doğrulama!

WhatsApp’tan Şok Yeni Karar! Kimlik Doğrulama!

Son aylarda en çok konuşulan konuların başında gelen WhatsApp uygulaması yayınladığı yeni gizlilik kuralları sebebiyle büyük tepkiler almıştı.

 

 

Son aylarda en çok konuşulan konuların başında gelen WhatsApp uygulaması yayınladığı yeni gizlilik kuralları sebebiyle büyük tepkiler almıştı. Birçok kullanıcısını zorunlu sözleşme sebebiyle kaybeden ve en çok kullanılan uygulama koltuğunu başka uygulamalara kaptıran WhatsApp, yeni bir uygulama ile gündeme geldi.

650x344-whatsapp-web-nasil-kullanilir-bilgisayarda-tarayicidan-whatsapp-web-kullanimi-tk1-1598269448649.jpg

Bilindiği üzere WhatsApp’ı bilgisayarda kullanmak mümkün ve bunu kullanmak adına WhatsApp Web’e girilerek QR kod okutma ile giriş yapılabilmekteydi. Yeni getirilen düzenleme ile birlikte artık QR kodundan önce mobil veriden kimlik bilgilerinin doğrulanması şartı öne sürülecek. Yeni uygulaması ile gündeme gelen WhatsApp’ın bu uygulamayı gizlilik güvenliği için yaptığı belirtilse de kimlik bilgilerinin verilmesi yine kullanıcılarda güvensizlik yaratmaya neden oldu.

whatsapp-parmak-izi-kilidi-1572540031.jpg

TechCrunch adlı sitenin duyurduğu bu yeni gelişmeye göre; WhatsApp Web için artık QR koda ek olarak parmak izi ve yüz okuma sistemlerinin de buna ekleneceği ifade edildi. Bu sayede kişilerin WhatsApp’larının gizliliğinin korunacağını açıklayan  WhastsApp’ın bu adımı, gizlilikten ve güvenlikten şüphe eden kullanıcıların geri kazanılmaya çalışılması olarak nitelendirildi.