N11 Satışlarını Arttırmanın 10 Yolu

İnternet alışverişi son dönemlerde olukça yaygınlaşmış durumda. Özellikle pandemi dönemi internet alışverişlerini çok fazla arttırdı.

16 Ağustos 2021 23:30 Teknoloji
N11 Satışlarını Arttırmanın 10 Yolu

Bu alışveriş sürecinde müşterilerin en çok kullandığı alışveriş sitesinden biride N11’dir. N11 platformu üzerinde birçok satıcı bulunmaktadır. Tabi bu satıcılar rekabeti artıyor. Çünkü aynı ürün birçok satıcı tarafından satılmaktadır.

Sizlerde uygulayacağınız basit ipuçları ile müşterilerin her zaman sizin mağazanızdan alım yapmasını sağlayabilirsiniz. Satışlarınızın artması gelirinizi olumlu yönde etkileyecektir. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok para kazanmış olursunuz. Satışlarınızı arttırmak için diğer mağazaların aynı ürünü sattığı fiyatları araştırıp daha uygun fiyata satabilirsiniz. N11 satışları arttırmanın 10 yolu ile satışlarınızı artırabilirsiniz.

1-) Ürün Özellikleri ve Fotoğrafları

Sattığınız ürün ile ilgili detaylı bilgi verin. Müşteriler alacakları ürünlerin özelliklerini detaylı olarak bilmek isteyecektir. Normal satış yaparken müşterilerinize hangi bilgileri veriyorsanız N11 üzerinden de aynı bilgileri detaylandırarak yazın. Açıklama kısmında detayları bulunmayan ürün müşteriye güven vermez. Ürünün hakkında net ve samimi açıklama yapmak ürün satışlarınızı etkiler.

Sattığınız ürünün fotoğrafları da önemli bir detaydır. Müşterilerin aklında soru kalmaması için fotoğraf önemli bir detaydır. Fotoğrafları koyarken ürünün en az 4-5 fotoğrafını net bir şekilde ve her açıdan çekmelisiniz. Bu durum müşterinin güveninizi kazanmanıza ve satışlarınızı arttırmanızı sağlar.

2-) Kargolama

Ürünlerinizi satarken kargolama süreci hakkında mutlaka müşteriyi bilgilendirin. Kargolama işini mümkün olan en kısa zamanda yapın. Müşteriler internette alışveriş yaparken dikkat ettikleri en önemli şeylerden biri kargolama sürecidir. Ne kadar çabuk kargolarsanız müşteri o kadar memnun olacaktır. Mümkün olduğu sürece ürünleri aynı gün kargolama ile yollayın.

Kargo ücretinin olmaması da müşteriyi etkileyen bir durumdur. Müşteriler çoğu zaman kargo ücreti ödemediği mağazalardan alışveriş yapmayı tercih eder. Bu durumda mağazanız diğer mağazalardan öne çıkacaktır.

3-) Müşteriyle İletişimi İyi Tutun

Müşterilerinizi asla geri çevirmeyin. Müşterilerin sorduğu sorulara en kısa sürede cevap vermeye çalışın. Ürünlerinizin N11 satışlarını arttırmak için müşterilerin sorularını yanıtlamak önemli bir etkendir. Müşteriler kendileri ile ilgilenen satıcılardan alışveriş yapmayı tercih eder. İnternet üzerinden satışlarda güven en önemli etkendir. Sattığınız ürünlerle ilgilenmezseniz, müşterilerinizin sorularını yanıtsız bırakırsanız, satışlarınız düşecektir. Müşterilerle iletişim kurarken nazik davranmanız gerekir. Bu durumda satış oranlarınızı arttıracaktır.

4-) Ürünlerinizin Adını Seçerken Dikkatli Olun

Ürünlerinizin adlarını müşterilerin dikkatini çekecek şekilde koymanız gerekir. Müşteriler arama motorunda alacağı ürünü ararken sizin mağazanıza yönlenmesi için isim konusunda dikkatli olmalısınız. Ürününüze koyduğunu isim sizin sıralamada en ön sıraya çıkaracak ve müşteriler sizden alışveriş yapmış olacak.

5-) Mağaza Puanınızı Yüksek Tutun

N11’de müşterilerin sizinle ilgili görüşleri mağaza puanınızı olumlu yönde etkileyecektir. Müşterilerin güvenini kazanıp yüksek puan almak önemli bir konudur. Tam not almak için; ürünleri zamanında kargolamalı, doğru ve eksiksiz ürün göndermeli, faturanızı ürün ile birlikte göndermelisiniz. Tüm bunlar müşterinin güvenini kazanmanıza neden olacaktır. Müşterilerin sorularına cevap vermek ve sorunlarıyla ilgilenmekte puanınızı arttıracaktır. Unutmayın ki müşteriler alışveriş yaparken puanı yüksek olan mağazalardan ürünlerini alacaktır. Puanınızın yüksek olması sizi ön plana çıkarır.

6-) Sattığınız ürünlerin içine küçük hediyeler koyun

Sattığınız ürünlerin içine hediye koymak müşterileri memnun edecek ve mağazanıza duyduğu sempati artar. Bir dahaki alışverişte de sizin mağazanızı tercih etme olasılığı artacaktır. Ürünlerin yanına koymuş olduğunuz ürünler illa pahalı olmak zorunda değildir. Küçük hediyelerde müşterileri memnun etmeye yetecektir. Ayrıca hediyenin yanına da müşteri mağazanızı tercih ettiği için küçük bir teşekkür notu ekleyebilirsiniz. Bu yöntemin satışlarınızı arttıracağının garantisini verebiliriz.

7-) Müşterilerden Ürünlerinize Yorum Yapmasını Rica Edin

Mağazalarınızda sattığınız ürünlerin yorumları ne kadar çok olursa o kadar iyidir. Çünkü müşteriler daha önce alınmış ve iyi yorumlu ürünleri almayı tercih eder. Ürünlerinize yapılan olumlu yorumlar ürün satışlarınızı etkileyecektir. Ürünlerinizi sattığınızda müşterilerden yorum yapmasınız istemeniz yorum sayısını arttıracaktır. Müşteriye gönderdiğiniz küçük hediyelerin yanında ürüne yorum yapmasını da rica edebilirsiniz. Emin olun müşteriniz sizi kırmayacaktır.

8-) Listelemede Ön Sırada Olun

N11 satış arttırma yolları arasında listelemede ön sırada olmak önem arz eder. Ürünlerinizi listede görünür hale getirmek N11’deki satışlarınızı arttıracaktır. Ürünlerinizin üst sırada görünmesi müşterilerin seçimlerini artırarak satış yapmanızı sağlar. Üst sıralamalara çıkmak için mağaza puanınızın yüksek olması etkilidir. Puanı yüksek olan mağazalar en üst sırada yer alırken düşük puanlı mağazalar son sırada yer alır. Elbette bu mağazaların satış oranı düşük olacaktır. Akıllı sıralamada ücretsiz kargolarda ön plana çıkarır. Kargolarınız ücretsiz yaparak listede üst sıralara çıkabilirsiniz.

9-) Çok Başarılı Rozeti Almaya Çalışın

Bu tarz satış sitelerinde başarılı satıcı olmak satış konusunda sizi ön plana çıkaracak unsurdur. Bu nedenle N11 sitesinde de bu unsur oldukça önemlidir. Başarı rozeti almak zor değildir. Zaten işini dürüst yapan satıcılar satışlarını da arttırmayı başarırsa rozeti kolayca alabilir. Rozet almak için yapacaklarınız oldukça basittir. İlk olarak müşterileriniz ile aranızı iyi tutun. Sorularına kısa zamanda cevap vererek ilgilenin. Diğer önemli unsur ise kısa sürede ve zamanında kargolama yapmaktır. Ürünlerinizi gönderirken özenli olun ve müşteri memnuniyeti kazanın. Bu durumda müşteriler sizden memnun kalır ve aldığı ürüne yüksek puan verir. Otomatik olarak da başarılı satıcı olmuş olursunuz.

10-) Mağaza Bilgilerinizi Tam Doldurun

Mağaza bilgileriniz müşteriler için önemli konulardan biridir. Mağazanızı açtıktan sonra telefon numaranızı ve profil açıklamalarını eksiksiz doldurun. Bu durum müşterilerin güvenini sağlar ve sizin mağazanızdan alışveriş yapmalarını sağlar. Böylece N11 satışlarınızı olumlu etkiler. Yapacağınız bu değişimler mağazanız açısından çok önemlidir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler