iRobot Firmasının Yeni Ürünü Roomba j7 Plus Hayvan Sahiplerini Şaşırttı! Köpek Dışkısından Kaçınıyor

Evinizde evcil hayvan besleyen veya beslemeyi düşünen kişiler arasındaysanız, iRobot size bir alternatif sunuyor. Bu yeni ürün bakalım neler vaat ediyor.

11 Eylül 2021 20:20 Teknoloji
iRobot Firmasının Yeni Ürünü Roomba j7 Plus Hayvan Sahiplerini Şaşırttı! Köpek Dışkısından Kaçınıyor

iRobot tarafından piyasaya yeni bir temizlik robotu geliyor. Alışılmışın biraz farkında olan bu robot, normal temizlik robotu algısına yeni bir anlayış getiriyor. Kulağa belki biraz garip gelebilir ama bugünkü konumuz hayvan dışkılarını temizlemekten kaçınan Roombaj7 Plus. Roomba j7 Plus isimli bu yeni temizlik robotu, evcil hayvanlarınızın evine içine yaptığı dışkılarını algılayıp üzerinden geçmekten kaçınıyor. Evinde evcil hayvan besleyen kişilerin en büyük şikayetlerinden birisi olan evin içine dışkılama durumu, temizlik robotların bu dışkıyı evin her yerine yaymasıyla daha çekilemez bir hal alıyor. Eski sürüm temizlik robotlarında çoğu kişinin şikayetçi olduğu bu durum, artık yeni nesil temizlik robotu türlerinde olmayacak gibi duruyor. Eğer siz de evinizde evcil hayvan besleyen veya beslemeyi düşünen kişiler arasındaysanız, iRobot size bir alternatif sunuyor. Bu yeni ürün bakalım neler vaat ediyor.

iRobot firmasının yeni ürünü

image-001.jpg

Evin her yerini turlayan ve temizleyen bir cihaz için, katı bir pisliğe denk gelmek gerçekten korkunç sonuçlanabilir. Temizlik robotları, evin içinde hayvan dışkısıyla karşılaştıklarında ya temizleyemiyor ya da daha fazla bulaştırarak daha fazla alanı kirletiyorlar. Yeni nesil iRobot temizlik robotu sayesin de bu artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Roombaj7 Plus, bütün bu sorunları kökünden çözerek kusursuz temizlik deneyimini sizlere sunmayı hedefliyor.

iRobot firmasının açıklamalarına göre, Roomba j7 Plus temizlik robotu, temizlenebilecek yerleri algılayabiliyor ve hayvan dışkısıyla diğer pislikler arasındaki farkları görebiliyor. Bir firma temsilcisinin açıklamasına göre Roomba j7 Plus çeşitli evcil hayvan dışkıları taratılıp öğretilerek tasarlandı. Kendi yapay zekasına ve öğrenme kabiliyetine sahip bu robot, her türlü dışkıyı ayırt edebilecek kapasiteye sahip olması için geliştiriliyor. Konuşmacı yetkili kişi, robotlarının verimliliği konusunda garantici konuştu. Sözlerinde, iRobot temizlik robotlarının ilerleyen süreçteki hatasız çalışma kapasitesine güvendiklerinden de bahsetmekten çekinmedi. Böyle iddialı bir ürünle karşı karşıya olmak tabi ki de tüketiciler için iç açıcı oldu.

iRobot, Roomba j7 Plus temizlik robotunun katı hayvan dışkısını tespit edebildiğinden bahsetti

iRobot

iRobot’un özellikle üzerinde durduğu bir başka konu ise, iade politikaları. Firma herhangi bir şekilde hayvan dışkısını algılayamayan bir robot olduğu taktirde, iade yapacaklarının garantisini veriyor. Tabi ki de bazı sınırlar dahilinde uygulanacak bu politikaların kendine ait şartları da bulunmakta. Bahsi geçecek olan garanti belgesinin koşulları, müşteri satın alımından sonra sadece bir yılı kapsamakta. Yani bir yıl ardından mevzu bahis hata ile ilgili iade alınmıyor. Bu durumun tabi ki bir diğer yüzü de bulunuyor.

Mesela bu iade imkanı sadece katı dışkılar için geçerli. Yani ufak arkadaşınız kusarsa, ishal olursa veya küçük tuvaletini yaparsa garanti dahilinde olmuyor. Yine de iRobot, temizlik robotu temizlenemeyecek bir madde ile karşılaşırsa uyarı vereceğinden de bahsediyor. Bununla da kalmayıp, temizlenemeyen maddenin bir fotoğrafı da robot tarafından çekilerek hafızaya aktarılıyor. Böylece sorun yaratan maddenin ne olduğunu ve nerede olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Roomba modelleri engelleri de algılayabiliyor

irobot-roomba-j7-tapis.jpg

iRobot

Eğer Roomba modeli temizlik robotları iddia edilen şekilde beklentileri karşılayabilirse, bu büyük bir başarının da habercisi. Bazı temizlik robotlarının yüzeydeki ve çevredeki engelleri algılayabildiği biliniyor. Bu engeller bir ayakkabı, oyuncak veya sandalye olabilir. Ancak iRobot dışında dışkı gibi belirli bir nesneyi algılama yetisine sahip herhangi bir robot modeli şu an piyasada değil. Bu da doğal olarak dikkatleri daha çok çekiyor. Roomba robotun başka özellikleri de bulunmakta.

Roomba j7 Plus içerisinde sadece bahsettiğimiz gibi pis durumlarda değil, farklı durumlarda da kendini gösterebiliyor. iRobot firmasının en son modeli olarak, içerisinde çok daha çeşitli özellikler bulunduruyor. Bunlardan birisi de firmaya ait müzik tonlarını içermesi. Bunun dışında da iRobot Genius 3.0 adı verilen yazılım ve geliştirilmiş navigasyon özelliklerine de sahip olacak. Genius 3.0 yazılımının en kilit özellikleri; kişi evde yokken otomatik temizlik yapabilecek, evin haritasını çıkararak detaylı temizlik yapabilecek, temizlik süresini hesaplayabilecek ve buna göre kendi temizlik düzenini oluşturabilecek. Bu ve bunun gibi gelişmiş bir yazılım teknolojisi, insanlara ilk defa Roomba j7 Plus ile tanıtılacak.

Roomba j7 Plus yanında deposunu aktarıp içindeki pislikleri boşaltabileceği bir şarj kabini ile birlikte geliyor

iRobot’un bir diğer ürünü olan Roomba j9 Plus gibi Roomba serisinin j7 modelinin de kendine ait bir şarj kabini var. Bu kabinin en büyük özelliklerinden birisi de sadece robotunuzu şarj etmekle kalmayıp bir de deposunu temizliyor olması. Bir yandan şarj olan temizlik robotu, bu sırada da bir yandan dolmuş olan toz deposunu boşaltabiliyor. Ayrıca kabin, temizlik robotunun deposundaki pislikleri bir torbaya aktarıyor. iRobot’un söylemlerine göre bahsedilen torba 60 güne kadar bir ömre sahip oluyor. Bunun bir getirisi olarak da temizlik robotu birden fazla olacak şekilde bu torbaya deposunu boşaltabiliyor.

Eğer Roomba j7 Plus kulağa hoş geliyorsa ve hayatınızı kolaylaştıracağınızı düşünüyorsanız, size güzel haberlerimiz var. iRobot, bu seriyi Kanada, Amerika ve Avrupa’da satışa çoktan çıkardı. 2022 yılına kadar da muhtemelen çoğu büyük alışveriş sitesinde ve merkezinde de müşterileriyle buluşmayı bekliyor. Gelecekte iRobot bizi nasıl bir yenilikle karşılayacak bekliyo

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler