İlk Tweet’ın Değeri 2,5 Milyon Dolar!

İlk Tweet’ın Değeri 2,5 Milyon Dolar!

Malezya’da yaşayan Türk asıllı Sine Estavi, Twitter CEO’su olan Jack Dorsey’in NFT haline getirilen Tweet’ini 2,5 milyon dolar resmen satın aldı.

 

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da atılan ilk tweet rekor fiyata satıldı. Malezya’da yaşayan Türk asıllı Sine Estavi, Twitter’in yönetici konumunda olan Jack Dorsey’in NFT haline getirilen tweet’ine tam tamına 2,5 milyon dolar verdi.

turk-asilli-is-insani-sina-estavi-twitter-in-2-13976936-2869-osd.jpg

İlgi Büyüktü

Twitter’ın ilk tweeti, sosyal medya platformunun CEO’su Jack Dorsey’in, 2006 yılında attığı bir tweet olarak bilinmekte. Yıllar önce atılan bu tweet, rekor fiyata satıldı. NFT (Zira Değiştirilemez Token) haline getirilmişti. Bu tweet yeni bir teknoloji olan NFT ile açık arttırmaya sunuldu.

İlk tweet’e olan ilgi ise oldukça büyüktü. Valuables BY Cent üzerinden açık artırmayla satışa sunulan bu tweet, 2,5 milyon dolara satıldı. Açık arttırmanın sonucunda ise Türk asıllı bir yatırımcının NFT ile tweet’e aldığı belirtildi.

turk-asilli-is-insani-sina-estavi-twitter-in-2-13976936-1312-m.jpg

NFT Teknolojisine Hazır Olun

NFT yani diğer adıyla Değiştirilemez Token, şu günlerde sıklıkla duyduğumuz bir tanımlama olarak karşımıza çıkmakta. Geçtiğimiz haftalarda 10 saniyelik bir videonun 6,6 milyon dolara satıldığını biliyoruz. Şimdi ise daha farklı bir satış yüksek fiyatla gerçekleşti. Üstelik dijital varlık olan Twitter’ın ilk tweet’iydi.

turk-asilli-is-insani-sina-estavi-twitter-in-2-13976936-4962-m-1.jpg

İlk olarak tweet’e satın alan kişinin kim olduğu bilinmemekteydi. Fakat sonradan Cryptoland ve Bridge Oracle’ın CEO’su olan Sine Estavi tarafından rekor fiyatla alındığı ortaya çıktı. Estavi ise Twitter hesabı üzerinden Türkçe tweetler atmaya başladığında birçok kişi bu kişinin Türkçeyi nasıl öğrendiğini merak etti. Ünlü yatırımcı ise aslen Türk olduğunu aktardı.