En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Tek tip olan yeni paketlerinde zifir, nikotin ve karbonmonoksit detayı neden yer almıyor

Genel 27.02.2020, 20:21

5 Aralık 2019 tarihinde başlayan sigarada düz ve standart paket uygulamasıyla sigara paketleri değiştirilirken, yeni paketlerde bir detay unutuldu. Tek tip olan sigara paketlerinde zifir, nikotin ve karbonmonoksit tablosu yer almadı.

ZİFİR, NİKOTİN VE KARBONMONOKSİT TABLOSU YER ALMADI
Paketlerde "Sigara içmek öldürür-hemen bırakın", "Tütün dumanı, kansere yol açtığı bilinen 70'ten fazla madde içerir" gibi mesajlarla sigaranın zararlarına dikkat çekildi. Ancak yeni paketlerde sigaranın içerisinde ne kadar zifir, nikotin ve karbonmonoksit olduğunu gösteren tablo yer almadı.

BÜTÜN SİGARALRININ TADLARI BİRBİRİNE BENZİYOR
Hazine’ye para sağlamak için, son yıllarda operasyonlar da ele geçirilen tütünlerin imha edilmeyip, sigara şirketlerine satıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kaçak tütünlerin harmanlanıp sigara şirketleri tarafından kullanması sonucu bütün sigaraların içim tatlarının birbirine benzemesine neden oldu. İmha edilmesi gerekirken edilmeyip mevcut sigara firmaları üzerinden piyasaya sunulan kaçak tütünlerin değerlerinin tespit edilemediği bu yüzden de yeni sigara paketlerinde ne kadar zifir, nikotin ve karbonmonoksit olduğunu gösteren tablo yer almadığı kamuoyunu tarafından bilinmektedir.

Vatandaşlar bu konuda yetkililerden tatmin edici bir açıklama beklemekte...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@