TBMM Yeni Korona Virüs Önlemi

TBMM Yeni Korona Virüs Önlemi

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni bir korona virüs tedbiri aldı. 11 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de görülen salgın, en şiddetli süreçlerini yaşıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 600 milletvekili ve 6 bin çalışana sahip olan meclis için yeni önlem aldı

 

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni bir korona virüs tedbiri aldı. 11 Mart tarihinden bu yana Türkiye’de görülen salgın, en şiddetli süreçlerini yaşıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 600 milletvekili ve 6 bin çalışana sahip olan meclis için yeni önlem aldı.

Türkiye, Korona virüs salgının en şiddetli dönemlerini yaşıyor. Bundan kaynaklı olarak her gün yeni bir tedbir alınıyor. Son olarak da Türkiye Büyük Millet Meclisi yerleşkesi ve eklentilerine COVİD – 19 ile mücadele için yeni bir önlem alındı. Alınan önlemle birlikte yılbaşına kadar meclise herhangi bir ziyaretçi kabul edilmeyecek. Genel kurul çalışmaları dışında bireylerin gelebilmesi mümkün olacak. Fakat diğer halükarda herhangi bir ziyaretçi kabul edilmeyecek.

tbmm-14-1024x686-001.jpg

Tedbirler Artıyor!

Korona virüs salgının an itibari ile en zirve dönemlerini yaşıyor. Tüm dünyada her gün korona virüs vaka ve ölüm rekorları kırılıyor. Türkiye’de de salgından nasibini alan ülkelerden birisi. Şu ana kadar binlerce insan hayatını kaybetti, binlerce insan enfekte oldu. Salgın kış aylarının gelmesiyle birlikte de oldukça şiddetlendi. Bundan kaynaklı olarak gerekli tedbirler alınmaya başlıyor.

 Türkiye’de hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilmesinin yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi içinde çeşitli önlemler alınıyor. Bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaklaşık 6 bin çalışan bulunuyor. Bu 6 bin çalışanın içerisinde 600 vekil bulunuyor. Meclis, gerekli tedbirlerin alınması için yeni önlemler aldı. Alınan bu önlemlerden birisi de Türkiye Büyük Millet Meclisine ziyaretçi girişinin kısıtlanması oldu.resized-0a949-8f3ca322tbmm-001.jpg

Mecliste Vakalar Artıyor

Korona virüs salgını Büyük Millet Meclisi’ne de girdi. Bilindiği üzere birçok vekil korona virüsten nasibini aldı. Her geçen korona virüs salgını birçok politikacıya da temas ediyor. Bu yüzden gerekli tedbirlerin eksiksiz olarak alınması son derece önem taşıyor.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına da eksiksiz olarak riayet edilmesi son derece önem taşıyor. Bu yüzden de mecliste gerekli önlemler sıklıkla alınıyor. Her girişte ateş kontrolü yapılıyor. Bunların yanı sıra kürsüdeki her sıra değişiminde kürsü dezenfekte ediliyor. Bunlar oldukça önemli tedbirler arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde mecliste dahil olmak üzere birçok alan üzerinden kısıtlamalar getirilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.