Son Üç Yılda Ciddi Rağbet Gören Hobiler!

Son Üç Yılda Ciddi Rağbet Gören Hobiler!

Hobiler insan yaşamının en sevilesi eylemleridir. Hiçbir zorundalık olmadan kişinin mutlu olduğu veya istediği şeye yönlenmesine isim verilen hobi, kişileri daha mutlu ve hayata bağlayıcı tutan etkenlerdendir.

 

 

Hobiler insan yaşamının en sevilesi eylemleridir. Hiçbir zorundalık olmadan kişinin mutlu olduğu veya istediği şeye yönlenmesine isim verilen hobi, kişileri daha mutlu ve hayata bağlayıcı tutan etkenlerdendir. Bu sebeple hobiler insanlar için oldukça önemli olmakla birlikte her yıl rağbet gören hobilerde değişimler ortaya çıkabilmektedir. 2020 yılının ciddi şekilde etkilediği hobi dünyası değişime uğrasa da son 3 yıl için de ciddi şekilde yükselişte olan ve rağbet gören bazı hobileri görmek mümkün olabilmektedir.

Hobiler her şey gibi dönemsel olarak değişkenlik göstermekle birlikte, kişilerin yaşamında en sevilesi eylemlerden bir tanesi olmaktadır. Bu bağlamda kişinin daha mutlu bir hayat sürmesini sağlayan hobiler dünyasına gelecek olursak, son yıllarda bazı değişimlerden söz etmek mümkün. Aslında bir nevi tarihin tekrar tekerrür etmesi gibi bir şey yaşansa da teknolojinin ciddi seviyelerde yaşamımıza girmesi de bazı hobileri etkilemeyi başardı. İşte son 3 yılda en çok rağbet gören hobiler.

 

Dans

ankaradanskurslari.jpg

İnsanların en eski tarihlerinden beri yaşamlarında olan dans her dönem değişimlere uğrasa da her zaman insan yaşamında olmayı başardı. Bir rahatlama ve meditatif yönü olan dansa rağbet ise son yıllarda hiç olmadığı kadar büyük oranlarda. Batı danslarının ciddi şekilde popülerleştiği son birkaç yılda buna dönük gençlerin ve orta yaşlı insanların ciddi bir isteği ortaya çıkabilmekte. Dansın ne sebeple bu kadar rağbet gördüğü tam tespit edilemese de insanların yabancılaşmaya dönük bir rahatlama yolu olarak dansı seçtikleri uzmanlar tarafından belirtilmekte.

 

Film ve Dizi Kültürü!

Teknolojinin ciddi şekilde hobileri tetiklediğinin göstergesi olan bu başlıkta dizi ve filmlere olan rağbet. Film ve dizi izlemeyi bir hobi olarak kabul edersek son yıllarda bu noktada ciddi bir artıştan söz edebiliriz. Hemen hemen herkesin muhakkak telefonunda yer alan film ve dizi uygulamaları bu hobinin ne denli ciddi seviyelere çıktığının açık göstergesi. Ciddi şekilde herkesin rağbet gösterdiği bu hobi de teknolojik atılım ve kolay ulaşımın da büyük bir etkisinden bahsetmek mümkün olabilmektedir.

 

Otantik Enstrümanlar!

Enstrüman çalmak her dönemin rağbet gören hobisi olsa da son yıllarda otantik görünümlü ve sesli enstrümanlara ciddi bir ilginin olduğunu söylemek mümkün. Bu bağlamda kalimba, hang, santur, arp, djideru, djembe gibi enstrümanlar ciddi şekilde ilgi çekici hale gelmeye başladı. Teknolojik gelişmenin hat safhalara geldiği bu dönemde eskiye gitmek isteyen insanlar çareyi bu tarz şeylerde arıyorlar diyebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.