SON DAKİKA.. Unutulmuş emeklilere sonunda müjde geldi! Emekliye 2964 TL Ve…

SON DAKİKA.. Unutulmuş emeklilere sonunda müjde geldi! Emekliye 2964 TL Ve…

Emeklileri yakından ilgilendiren haber geldi. Resmi bildirinin ardından milyonlarca emekli insana ve memurlara Ocak’ da yapılacak zam oranlarının ne kadar olacak merak ediyorlar. Enflasyon oranlarıyla beraber maaşlara verilecek zam miktarları da belli

 

Emeklileri yakından ilgilendiren haber geldi. Resmi bildirinin ardından milyonlarca emekli insana ve memurlara Ocak’ da yapılacak zam oranlarının ne kadar olacak merak ediyorlar. Enflasyon oranlarıyla beraber maaşlara verilecek zam miktarları da belli olmaya başladı.

Temmuz  ağustos ve eylül ayının enflasyon miktarları belli olmasıyla birlikte memur ve emeklilerinde beklediği oranlar da belli olmaya başladı. SSK  ve Bağkurdan emekli olanlar için beklenen zam miktarları % 5 e kadar dayanması ardından ez az memur maaşı da % 5.35 ve gelecek zamla 3523 TL den 3711 TL ye yükselecektir.

Emekli memurların ise maaşları 2814 TL den 2964 TL ye yükselecektir. Şimdi meydana gelen % 0.61 farkla beraber en düşük memur maaşı Ocak ayı içinde 3650 TL , memur emeklisinin ise 2915 TL ye yükselecek.

Enflasyonla birlikte maaşlara gelecek zam oranları memur ve emekliler tarafından büyük bir heyecanla takipte. Zam miktarları ocak ve temmuz ayı olarak yılda iki kere maaşlara yansıyor. SSK ve Bağkurdan emekli olanlar temmuz ayından itibaren 6 aylık enflasyon oranları  % 5.75 zam verildi. Daha sonra memur ve memur emeklileri 4 toplu sözleşmeyle gelecek ek zam miktarıyla % 1.75 farkda meydana geldi. Belirlenen ekim enflasyon miktarıyla son 4 ayı kapsamında gerçekleşen enflasyon miktarı kesin belli oldu.

 

Son 5 ayda % 4,61 miktarında zam

Enflasyon miktarları

  1. Temmuz ayında gelen enflasyon miktarı % 0.58
  2. Ağustos ayında gelen enflasyon miktarı % 0.86
  3. Eylül ayında gelen enflasyon miktarı % 0.97
  4. Ekim ayında gelen enflasyon miktarı % 2,13 olarak yükselmiştir.

Bu ise enflasyon miktarlarının % 4.61 olmasına sebeptir. Bu süreçte memur ve memur emeklisi olanlar 2020 senesinin son 6 aylık döneminde oluşan enflasyon miktarı farkları maaşlara eklenecek. Memurlara 2021 senesinin ilk 6 ayında % 3 zam miktarı ile ödeme yapılırken bu miktarlara enflasyon farkları da ilave edilecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum