Son dakika: Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu?

Gelen son dakika bilgilerine göre, sokağa çıkma yasakları ve hafta sonu (Pazar günü) sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili olarak Kabine Toplantısı’ndan karar bekleniyor. Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu?

Korona virüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanmaya hazırlanıyor. Yarın gerçekleştirecek olan Kabine Toplantısı’nın gündemi ise korona virüs kısıtlamaları. Kabine Toplantısı’nda alınacak kararlar ise oldukça merak ediliyor. Peki hangi yasaklar alınacak veya kaldırılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 1 Haziran’da gerçekleştirecek olan Kabine Toplantısı’nın ardından kademeli normalleşme planlarını aktarmıştı. Bununla birlikte korona virüs salgınında yasaklar gevşetilmişti. Alınan kararların ardından bu hafta yapılacak Kabine Toplantısı NATO Liderleri Zirvesi sebebi ile erkene alındı.

Yarın gerçekleşecek olan kabine toplantısı öncesinde Korona virüs Bilim Kurulu’nun toplanacağı bilgisi paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü gerçekleşecek NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak için Belçika – Brüksel’e gidecek.

Hemen hemen 2 haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın tarihi de söz konusu zirveden kaynaklı olarak değiştirildi. Kabin Toplantısı 10 Haziran Perşembe günü yapılacak.

Ana Konu Korona Virüs!

Kabine Toplantısı’nın her zaman olduğu gibi Perşembe günü de korona virüs salgını olacak. Toplantıda covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vakaların ve vefat sayılarının seyrinin konuşulması beklenmekte.

Bunların yanı sıra aşılama süreci ve yerli aşı çalışmaları da konuşulacak. Birçok kişinin merakla beklediği Pazar günü sokağa çıkma yasağında değişiklik olup, olmayacağı toplantı sonrasında açıklanacak.