Şok Karar! Yayından Kaldırılıyorlar!

Şok Karar! Yayından Kaldırılıyorlar!

Reytingler üzerinden hesaplanan televizyon dünyasında haftalık değişimler oldukça mümkün olabilmektedir. Bazı diziler birkaç ay reyting rekorları kırarken birkaç ay sonra en az izlenen dizilerden biri olabilmektedir.

 

 

Reytingler üzerinden hesaplanan televizyon dünyasında haftalık değişimler oldukça mümkün olabilmektedir. Bazı diziler birkaç ay reyting rekorları kırarken birkaç ay sonra en az izlenen dizilerden biri olabilmektedir. Her işte olduğu gibi dizi sektöründe de devamlılık oldukça önemlidir. Bazı dizilerde yaşanan durgunluk birkaç hafta içinde çözüme ulaştırılarak reytingler toparlanabilmekte; ancak bazı dizilerde de reytingler gittikçe düşmeye başlar ve bu dizinin yayınlandığı kanala herhangi bir kazancı olamayacak duruma gelmesi de olasıdır. Bu tür durumlarda aniden diziyi bitirme kararı alabilen kanallar bir anda o dizinin yerine yeni bir dizi koyma mecburiyetine girebilmekteler.

Son zamanlarda Türkiye’de çokça izlenen Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Çukur gibi diziler hala aynı başarılı reytingleri ile devam ederken; Ramo, Mucize Doktor gibi dizilerde de gözle görülür düşüşler yaşanmaya devam etmekte. Özellikle birkaç ay öncenin rekortmeni Mucize Doktor’un şu an içinde bulunduğu reyting sayısı ile birlikte yayından kaldırılabileceği bile konuşulmaya başlandı. Fox TV’nin reyting yükünü üstlenen ve tüm ülkede birçok izleyici kitlesine hitap eden dizinin oldukça geri planda kalması ve Perşembe günü birlikte yayınlandığı Bir Zamanlar Çukurova dizisinden reyting rekorları yemesi ile yayından kaldırılması olasılığı konuşuluyor. Kulislerde artık dillenmeye başlanan bu dedikodunun kısa sürede gerçekleşmesi ise an meselesi.

 

Mucize Doktor, Ramo, Doğduğun Ev Kaderindir Etkisini Yitirenler

5f6363b818c77321f04ed507.jpg

Etkisini yitiren ve yitirmeye başlayan akla gelen üç dizi olan Mucize Doktor, Ramo ve Doğduğun Ev Kaderindir yapımlarından Mucize Doktor’da reytingler oldukça düşükken Ramo’da ise gözle görünür düşüşler yaşanmaya başladı. Birkaç haftadır büyük düşüşe geçen Doğduğun Ev Kaderindir’de ise beklenen etki hala ortaya konamadı.

 

Yeri Sağlam Olan Diziler

5f70db5d0f25442f000b0231.jpg

Şu an için televizyon dünyasında oldukça başarılı giden bazı diziler için ise yayından kaldırılma riskleri görünmüyor. Çukur, Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Bir Zamanlar Çukurova, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi diziler şimdilik oldukça iyi reytingler ile yoluna emin adımlarla devam ediyorlar. Ayrıca bu 5 dizi şu an için yayınlandıkları günlerde rekorlar kırmaya devam ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.