Muharrem İnce’nin Partisinin Adı Belli Oldu!

Muharrem İnce’nin Partisinin Adı Belli Oldu!

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce’nin “Memleket Hareketi’nin” siyasi parti olarak faaliyetlerine devam edeceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Sivas’ta “Bin Günde Memleket Hareketi” adı altında başlatılan hareketin partileşme çalışmaları devam ediyor. Muharrem İnce’nin başını çektiği hareketin 70’e yakın kurucu üyesi bulunuyor. İnce’nin 5-10 gün gibi kısa bir süre içinde parti kararını netleştirmesi, ilkbahar aylarında ise İçişleri Bakanlığı’na parti kuruluşuyla ilgili olarak dilekçe yazması bekleniyor.

5f520d8e67b0a91148c6a1fb.jpg

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adının ise “Memleket Partisi” olacağı ifade ediliyor.

İnce’nin şubat ayı sonunda veya mart ayı başında CHP’den istifa etmesi bekleniyor. Ocak ayının sonunda ise İnce’nin partinin kurucu üyeleri ile bir araya gelmesi, tüzük ve parti içi programı oluşturacağı belirtiliyor. CHP’nin İnce’nin partiden ihraç edilmesine yönelik bir karar almayacağı dile getiriliyor. CHP’de İnce’nin istifasının bekleneceği ifade ediliyor.

İnce’ye CHP’li eski milletvekillerinin yanı sıra hali hazırda görevde olan CHP’li milletvekillerinden de destek gelebileceği, partinin kurulmasıyla birlikte ilk etapta 3 CHP’li milletvekilinin partiye geçiş yapacağı, ilerleyen dönemlerde bu sayının artabileceği belirtiliyor. İYİ Parti kurucularından olan ve daha sonra istifa eden Ali Türkşen’in de İnce’nin yanında olabileceği ifade ediliyor.

114206025-3bf1abb5-b748-4dd7-9015-c9cc6e2158ae.jpg

48 İle Ziyaret

Muharrem İnce, ‘Bin Günde Memleket’ hareketine geçtiğimiz temmuz ayında başladı ve o tarihten bugüne kadar İnce 48 il ve çok sayıda ilçe, köy ziyareti gerçekleştirdi.

İnce’nin ilerleyen dönemlerde 81 ilin tamamını ziyaret edeceği ifade ediliyor. Parti binasının ise Çankaya’da tutulduğu ve ilerleyen günlerde kullanıma açılacağı belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.