MHP’li belediye başkanı partisinden istifa etti!

MHP’li belediye başkanı partisinden istifa etti!

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Derepazarı Belediye Başkanı olarak seçilen Selim Metin partisinden istifa etti.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üzerinden aday olarak seçilen Rize Derepazarı İlçe Belediye Başkanı Selim Metin, kendi partisinden istifa etti. Selim Metin’in neden istifa ettiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Derepazarı İlçe Belediye Başkanı Selim Metin’in görevine bağımsız belediye başkanı olarak devam edeceği öne sürüldü.

kapak-210121.jpg

Noter Aracılığıyla İstifa Etti

MHP’den istifa eden Selim Metin, noter aracılığıyla istifasını genel merkeze sundu. Olay53 haber sitesine yaptığı açıklamaya göre bağımsız belediye başkanı olarak görevine devam edeceğini aktardı. Metin, belediye hizmetlerinin takibi için İstanbul’da bulunduğunu kaydederek, Rize’ye döndüğünde basın açıklamasında bulunabileceğini belirtti.

130420211223487919392.jpg

Rize’de MHP Belediye Sayısı 2’ye Düştü

Rize Derepazarı Belediye Başkanı olan Selim Metin’in istifa etmesiyle birlikte MHP’nin Rize’deki belediye sayısı 2’ye düştü. Milliyetçi Hareket Partisi, 2019 Yerel Seçimlerinde Rize’de 3 belediye almıştı. Bu belediyeler Derepazarı, Çayeli ve İkizdere olarak kayıtlara geçmişti. Selim Metin’in istifa etmesiyle birlikte belediye sayısı 2’ye düştü.

210014210-selim-metin-mhp.jpg​​​​​​​