Devlet Bahçeli’nin Anayasa Teklifinde Dikkat Çeken Detay!

Devlet Bahçeli’nin Anayasa Teklifinde Dikkat Çeken Detay!

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün gerçekleştirmiş olduğu açıklamada 100 maddelik yeni anayasa tasarısının hazırlandığını kamuoyuyla paylaştı.

MHP lideri tarafından açıklanan 100 maddelik yeni anayasa tasarısı AKP kanadında memnuniyetle karşılandı. ‘Yeni Anayasa’ teklifi olumlu olarak karşılanmasına rağmen kulislerde söylentilere neden olduğu ifade ediliyor.

0x0-son-dakika-bahceli-duyurdu-100-maddelik-anayasa-metnini-tamamladik-1620117236252.jpg

Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışma grubunda yer alan bir hukukçu şunları dile getirdi: “Devlet Bahçeli, devleti kendisi dizayn etmek istiyor, devletin 100. yılı için hazırlanmış 100 maddelik bir anayasa teklifi ve Türkiye için önemli bir slogan. Lakin Devlet Bahçeli’nin bunu ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşmalıydı”

MHP’nin hazırlamış olduğu teklifin Ak Parti için bir değişiklik imkanı bırakmadığı, teklifte Türklük, milliyetçilik, din devlet işleri ve laiklik kavramları üzerinde durduğunu, Diyanet gibi kurumların ise değişmesini istediği belirtildi.

MHP’nin bu tekliflerinden kabul edilecekler ve edilmeyecekler olduğu bu teklifte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da zor duruma düşürüldüğü ifade edildi, ilk olarak partiler arasında mutabakatın sağlanmasının çok sağlıklı olacağının altı çizildi.

Kulislerde MHP’nin bu teklifine yönelik eleştiriler devam ederken, iki partinin ilerleyen süreçte bu teklife karşı nasıl pozisyon alacağı merak ediliyor.

752x395-son-dakika-devlet-bahceliden-flas-aciklamalar-1620116585946.jpg