Devlet Bahçeli’nin 2004’te Generallere Yazdığı Mektup Ortaya Çıktı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisine, ‘Rütbeleri sökülmelidir’ diyerek tepki göstermişti. Bahçeli’nin 2004’te generallere gönderdiği mektup ortaya çıktı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, dün gece yarısı 104 emekli amiral tarafından yayımlanan ‘Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ içerikli bildirisine ‘Rütbeleri sökülmelidir’ diyerek tepki göstermişti.

T24 tarafından gündeme getirilen habere göre MHP lideri Bahçeli, 2004 yılında Genelkurmay Başkanı başta olmak üzere 313 generale ‘İktidarı uyarın’ başlıklı 17 sayfalık mektup yazdığı ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesi’nin manşeti:

bfgbgbrtgr.jpg

Mektuptan satır başları:

Son dönemde milli birlik ve bütünlüğü hedef alan ve Türkiye’yi bir gerginlik ortamına çekmek istenen zemin oluşturulmaya çalışılmaktadır.

İç ve dış tahrikler AKP hükümetinin acz ve teslimiyetinden cesaret alıyor, bu grupların Türkiye’nin geleceğini karartmasına izin verilmemelidir…

Herkes Haddini Bilmeli

Ak Parti iktidarı Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne taşımak için bölücü heveslere umut bağlamıştır, bu konudaki hakim olan anlayış Türkiye’yi ilerleyen dönemlerde zor günlerin beklediğini göstermektedir. Herkes haddini bilmelidir, bu vatan sahipsiz değildir.”

606983485542801718d29280.jpg