Davutoğlu: Kongreler İçin Risk Haritası Değiştirilmedi!

Davutoğlu: Kongreler İçin Risk Haritası Değiştirilmedi!

Ankara’da gerçekleştirilen Ak Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde oluşan kalabalık sosyal medyada büyük tepkiye neden olmuştu. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan dikkat çeken bir iddia geldi.

İl Başkanları ile bir araya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Davutoğlu’nun sözlerinin hedeflerinde ise Ak Parti’nin ve MHP’nin gerçekleştirmiş olduğu kongreler yer alıyordu.

ahmet-davutoglu-1.jpg

24 Mart tarihinde Ak Parti 7. Olağan Kongresi’ni düzenlemiş, geçtiğimiz hafta da MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı icra edilmişti. Kongreler hakkında konuşan Davutoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın il bazında haftalık vaka ortalamasına göre güncellediği risk haritasının güncellenmemesinin nedeninin Ak Parti ve MHP kongreleri olduğunu dile getirdi.

Davutoğlu, Ankara’da son dönemde yaşanan vaka artışlarının kentin çok yüksek riskli il (kırmızı) kategorisine girmesine neden olduğunu ancak kongreler için haritada renklerin değiştirilmediğini ifade etti. Davutoğlu, Ankara’nın bir sonraki hafta kırmızıya dönmesi halinde kongre sürecinde yaşanan fırsatçılık, yalan ve riyakarlığın bir kez daha ortaya çıkmış olacağını dile getirdi.

Vatandaşlar Resimlerle Müracaat Etsinler

Davutoğlu konuşmasında hükümete seslendi ve salgın sürecinde sosyal mesafe kurallarına uyulmamasından dolayı kesilen tüm cezaların iptal edilmesi, cezasını ödeyen vatandaşlara da ücretlerinin geri ödenmesi gerektiğini dile getirdi. Ceza ödeyen vatandaşlara da seslenen Davutoğlu, Ak Parti’nin kongrelerinin resimlerini kullanarak gerekli kurumlara itiraz etsinler, ifadelerini kullandı.

bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856461-1.jpg

Ankara Sarı Kategoride

Ankara’da vaka sayılarında hızlı bir yükseliş yaşanıyor, yayımlanan son risk haritasında sarı renkli iller kategorisinde yer alan Ankara’da, 13-19 Mart haftasında 100 bin kişide 107.99 vaka ortalaması gerçekleşmişti. Önümüzdeki günlerde yayımlanacak olan risk haritasında Ankara’nın da kırmızı renkli iller kategorisinde yer alması bekleniyor.