Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Erdoğan’ın En Büyük Rakibi!

Optimar Araştırma tarafından gerçekleştirilen son anketin sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı. Ankette olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın rakipleri değerlendirildi.

Türkiye’de seçim tartışmaları sürerken araştırma şirketleri de yaptıkları anketleri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Optimar Araştırma tarafından yapılan anketin sonuçları yayınlandı. Araştırmada, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkacak adayın şansı ne olur?’ sorusunun cevabı arandı.

Erdoğan – Mansur Yavaş

Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı yarışışında en önde giden ismin Mansur Yavaş olduğu görülüyor. Anketlerde Erdoğan yüzde 41.2 alırken, Yavaş’ın oy oranı yüzde 36.7’de kalıyor. Kararsızların oranı ise yüzde 22.1 oldu.

Erdoğan – Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu’nun son dönemde anketlerde gerileme gösterdiği ifade ediliyor ancak ciddi bir oy potansiyeline sahip. Ankette Erdoğan yüzde 42.5 alırken, İmamoğlu yüzde 22.9 alıyor. Kararsızların oranı yüzde 22.9.

Erdoğan – Akşener

Meral Akşener’in de son dönemde bir yükseliş içinde olduğu ifade ediliyor. Erdoğan’ın oyu yüzde 43.6 olurken, Akşener yüzde 27 oy aldı. Kararsızların oranı yüzde 29.5 oldu.

Erdoğan – Kılıçdaroğlu

Erdoğan’ın ankette en yüksek orana Kemal Kılıçdaroğlu karşısında ulaştığı görülüyor, Erdoğan’ın oy oranı yüzde 44.7 olurken, Kılıçdaroğlu yüzde 27 alıyor. Kararsızların oy oranı yüzde 28.3 oldu.

412293-cumhurbaskani-erdogan-ve-mansur-yavas-bir-araya-gelecek-5f4e1bbf45a38.jpg