Cumhurbaşkanı Erdoğan Erken Seçim Kararı Alır Mı? Murat Yetkin’den Dikkat Çeken Analiz!

104 emekli amiralin bildirisi sonrasında başlayan tartışmalar devam ediyor. Siyasi isimler bildiriyi bir darbe çağrısı olarak yorumlamış, bildiriyi hazırlayan amiraller için gözaltı kararı çıkmıştı.

104 emekli amiralin bildirisi sonrasında hükümet kanadı bu bildirinin bir darbe çağrısı olduğunu belirterek çok sert bir şekilde tepki göstermişti. Gazeteci Murat Yetkin, konuyla ilgili olarak çok dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yetkin’in yazısından satır başları şu şekilde:

*Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın kayıp gitmemesi için daha katı bir tutum sergileyebilir, yasaklar ve baskıların kapsamının genişlemesi görülebilir.

*Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 19 yıllık iktidarlık sürecinde mağdur ve mazlum rolünde gördük. Darbe girişimini ise FETÖ yaptı.

*Nisan 2007’deki e-muhtırada, Erdoğan hemen seçim ilan etti ve bu yaptığı doğruydu.

*2016 yılındaki darbe girişimi sonrasında da Anayasa referandumu ve seçim sandığına gitti. Demokrasilerde çıkış yolu seçimden geçmektedir.

*Son dönemde Kılıçdaroğlu ve Akşener her ne kadar ‘erken seçim’ çağrısı yapsa da Erdoğan ve Bahçeli erken seçim yapmak istemiyor.

*Erdoğan emekli amirallerin bildirisi ile ortaya çıkan ‘mağdur’ söyleminin rüzgarı ile erken seçim kararı alır mı? Neler olacağını göreceğiz.

134827.jpg