Cumhur İttifakı’na Katılacağı İddia Edilen Saadet Partisi’nin Lideri Karamollaoğlu’dan Hükümete Çok Sert Sözler!

Cumhur İttifakı’na Katılacağı İddia Edilen Saadet Partisi’nin Lideri Karamollaoğlu’dan Hükümete Çok Sert Sözler!

Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılacağı yönündeki iddialar sürerken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete ağır bir şekilde yüklendi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, zoom üzerinden gerçekleştirilen İl Müfettişleri ve İl Başkanları toplantısında konuştu.

Karamollaoğlu’nun konuşmasının hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti hükümeti vardı.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Türkiye’de tam demokratik hayata geçişten beri en gergin dönem yaşanıyor diyebiliriz, toplum kutuplara ayrılmış durumda ya hainsin ya da vatanseversin bulunduğun yere bağlı. İktidar koltuğunda oturanlar muhalefeti hainlikle suçluyor. Bu şekilde ülke yönetilmez. Böyle davranırsanız kimseye faydanız olmaz, bir hatanın üzeri başka bir hata ile örtemezsiniz.

2054.jpg

Ak Parti iktidara gelmeden önce böyle demiyordu, insan haklarına uyulmasını isteyip, adalet arayışı içerisindeydiler, Avrupa Birliği’ndeki insan haklarını ve adaleti hedef olarak görülüyorlardı. Lakin gelinen noktada Avrupa Birliği yaşananların 10’da 1’i dahi Türkiye’de görülmemiş durumda. Bugün ‘Oradaki kararlara ben uymam’ diyor ama zamanında o kararlara muhtaçtı kendisi.

Ayrıca Türkiye devasa bir israf, yolsuzluk ve rüşvet havzasına dönmüş durumda. Rakamlar milyarlarca dolarla ifade ediliyor, devletle bir işiniz varsa resmi ödemelerin dışında da bir şeyler ödemeniz gerekiyor. Bundan dolayı Türkiye’de yatırımlar durmuş vaziyette, devlet sadece hizmet yatırımlarını yapabiliyor, o işleri de kimin alacağı zaten belli. Şeffaflık tarihe karıştı. Bizler şimdi böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bir ülkenin insanlarını sırf sizin gibi düşünmüyor diye itelemeye hakkınız var mı? Allah’tan korkun. Bundan dolayı sürekli bir kan kaybı içerisindeler, hatalarını düzeltmek yerine de faturayı vatandaşa kesiyorlar. Her geçen dakika biraz daha hukuk dışı davranmaya devam ediyorlar.

Ekonomide de aynı şekilde. Rakamlar doğru çıkmadığında, rakamın neden doğru çıkmadığını araştırmak yerine, o rakımı ilan eden adamı değiştiriyorlar. TÜİK Başkanı rakamları sizin istediğini şekilde ilan edecek değil ya. İşinin ehli adam aramıyorlar, işin üçkağıtını yapabilecek adam arıyorlar. Bu şekilde bir ülkeyi düzeltmek mümkün değil.

karamollaoglu880-16-9-1544629544.jpg

İşsizlik her geçen gün artıyor ama yukarıdakilere göre işsizlik artık bitiyor. Senin bitiyor demenle işsizlik ortadan kalkacak değil ya. Çalışan kişi sayısı arttıkça işsizliğin azalabilir mi? Bunların rakamlarına göre çalışan da azalıyor işsizlikte azalıyor. Senin sofranda bir eksik yok fazlası var ama garibanın sofrasında çöpten topladığı ekmek var. Bunu nasıl düzelteceğini bilmiyor, vergilere zam yapıyor bu da çözüm değil tabii ki.