CHP’den İstifa Edip AKP’ye geçtiler

CHP’den İstifa Edip AKP’ye geçtiler

Cumhuriyet Halk Partisi (CP) son dönemlerde istifalarla oldukça dikkat çekiyor. Muharrem İne’nin istifa edip yeni parti kurması akabinde birçok vekilin ve yönetici istifası dikkat çekmişti. Şimdi de meclis üyeleri istifa etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) son haftalardaki istifalarıyla siyaset dünyasının gündemine oturuyor. Son olarak da Üsküdar Belediyesi CHP Meclis üyeliğinden istifa eden 3 üye AKP’ye geçti. CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ise şunları söyledi, ‘’CHP seçmenin iradesiyle seçildiler, belediye meclis üyeliğinde de istifa etsinler’’ diyerek tepki gösterdi.

68688.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, CHP’den istifa edip AKP’ye geçen Üskürdar Meclis Üyelerine sert bir tepki gösterdi. İlçe Başkanı Özçağdaş, ‘’CHP seçmenin iradesiyle seçildiler, belediye meclis üyeliğinde de istifa etsinler!’’ dedi.

1280984-chp-uskudar-ilce-baskani-ozcagdas-insaat-var-mi-diye-fotograf-cektim-5ea004618d755.jpg

 

6 AY ÖNCE 3 ÜYE İSTİFA ETMİŞTİ

CHP’den geçen aylarda istifa eden Üsküdar Belediye Meclisi üyeleri olan Köksal Durmuş ve Selahattin Kamışoğlu, önceki gün Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) geçiş yaptılar.

​​​​​​​4963-uskudar-belediyesi-yeni-meclis-salonu-nda-ilk-toplanti-3-600x400.webp​​​​​​​

Eski meclis üyeleri olan Köksal Durmuş ve Selahattin Kamışoğlu’nun AKP’ye geçmesine CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş oldukça sert tepki gösterdi. Cumhuriyet gazetesinden İlayda Kaya’ya yaptıkları açıklamada şunları ekledi, ‘’ “Belediye meclisinizde 15 CHP’li Meclis üyemiz vardı. 6 ay önce de 3 üye istifa etti. İstifa etme gerekçeleri olarak beklentilerinin karşılanmadığını söylediler. Partiden istifa ediyorlarsa, meclis üyeliğinden de istifa etmeleri gerekir. İstifanın arkasında kişisel beklentilerin olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.