CHP Milletvekili Teoman Sancar Neden İstifa Etti?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Deniz Milletvekili Teoman Sancar, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte partisinde istifa etti. İstifa haberinden sonra ise CHP’den açıklama geldi.

CHP’den bir istifa haberi daha gündeme bomba gibi düştü. 30 Ocak’ta Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacakları ifade edilen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP’den istifa etmişti.

3 milletvekilinin yanı sıra birçok CHP’li üyede partiden istifa etmişti. Şimdi de CHP Denizli Milletvekili istifa ettiğini aktardı. Sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı, “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım”

Sonrasında telefonlarını kapatan Sancar, partililer de dahil olmak üzere kimse ulaşamadı.

CHP’DEN İLK AÇIKLAMA

CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, partiden istifa eden Sancar’ı doğrularken şunları ekledi, “İstifa nedenini bilmiyoruz. Durumu değerlendiriyoruz. İlerleyen süreçte bir açıklama yapacağız”

selami-aydin.jpg

“YENİ OLUŞUM İÇİNDE DEĞİLİM”

CHP’den istifa ettiğini açıklayan yetkili Teoman Sancar’ın istifa dilekçesine ise herhangi bir siyasi partiye girme gibi bir oluşum içerisinde olmadığını aktardı. Aynı yetkili ani gelişen bu durumdan kaynaklı Sancar ile konuşarak istifasını geri aldırmaya çalışacağını aktardı.