Shawn Mendes: In Wonder Belgesel İncelemesi

Shawn Mendes: In Wonder Belgesel İncelemesi

Ünlü şarkıcı Shawn Mendes, "In Wonder" adlı belgesele konu oluyor. Yeni çıkan Netflix belgeseli, Shawn Mendes'e insancıl bir bakış açısı kazandırmayı çok istiyor, ancak cilalı pop-idolü imajını da kırmıyor.

Ünlü şarkıcı Shawn Mendes, "In Wonder" adlı belgesele konu oluyor.

Yeni çıkan Netflix belgeseli, Shawn Mendes'e insancıl bir bakış açısı kazandırmayı çok istiyor, ancak cilalı pop-idolü imajını da kırmıyor.

Belgeseldeki ilk an, yakışıklı şarkıcıyı duşta gösteriyor. Bunu daha önce görmüştünüz: ham ve kendini dünyaya göstermeye hazırlanan bir adam.

Shawn Mendes, nerede olduğunu, nereden geldiğini ve nereye gittiği konusundaki anlayışımızı genişletmeyi amaçlayan bu tur belgeselini parçalara ayırmış. Müzik videosu yönetmeni Grant Singer Netflix iş birliği ile parıldayan müzik kariyerini (çok da) özel olmayan hayatıyla uzlaştırırken, gençlik idolleri ile dolu karmaşık bir zamanda pop sansasyonunu yakalıyor. Shawn Mendes, Ontario’daki küçük kasaba hayatının sıradan günlerine özlem duyduğunu, sadece kafayı bulabileceği, kuru et yiyebileceği, arkasına yaslanıp arkadaşlarıyla yıldızlara bakabileceği bir yer olduğunu itiraf ediyor. Ancak onu bugün küresel biri yapan şeyin saflığı (genç bir bireyken Vine'da pop şarkılarının cover'larını yaparken) şimdi süperstarlık tarafından bozuldu. Singer tarafından ele geçirildiği şekliyle hayatı, her tarafına hayranlık uyandıran gözyaşlarını döken erkek ve kadınlarla doldu. Ve Brezilya'da larenjiti olduğu için konser veremediğinde, 40.000 hayranını hayal kırıklığına uğrattığı için kendini yiyip bitirdi. Tüm bu baskı, Shawn Mendes’i ele geçirdi.

Yani müzik kariyeri olağanüstü olsa bile sorunları o güzellikte değil. Singer'in perde arkası performansı ve memleket görüntüleri, Shwan Mendes'in geleneksel insani mücadelelerini açığa çıkaran tanrısal algıyı sıra dışı bir şekilde temellendiriyor: Kusurlu olma korkusu ve başarılarından kendine değer biçmek. Belgesel, her ikisini de bırakmayı öğrenmesini anlatıyor.

"In Wonder" muhtemel aşk şarkıcısı imajını kıracak kadar derine inmiyor ve diğer pop yıldızı belgesellerinde olduğu gibi şöhret hakkında yeni bir şey söylemiyor. Son yıllar ve ufak tefek açıklamaları ile belgeselin işlevi belli: yaklaşan albümünü tanıtmak.

Bu, kabaca 26 milyon Twitter takipçisi için Shawn Mendes'in boş bir banyoda akustik performans sergilediğini ve kız arkadaşı Camila Cabello ile görülmeyen anlarını paylaştığını görmekten memnun. Daha az hevesli hayranlar, filmin açılış duş metaforunun sadece bir seksi bir kareden ibaret olmamasını isteyebilir. Perde arkasında daha çok şey görmek istenen bu belgeselde daha çok Camilla Cabello’yu gördük.

Belgeselin uzunluğu 1 saat 23 dakika. Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.