Sexting Nedir? Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Neler?

Sexting Nedir? Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Neler?

Sexting, ismi üzerinde seks ile alakalı bir eylemdir ve ne olduğunu bilmeden belki de sizler de yapıyorsunuz. Sexting, kişilerin mesaj, fotoğraf ve telefon yolu ile cinsellik konuşarak orgazm oldukları veya tatmin oldukları eylemin kendisidir.

 

 

Sexting, ismi üzerinde seks ile alakalı bir eylemdir ve ne olduğunu bilmeden belki de sizler de yapıyorsunuz. Sexting, kişilerin mesaj, fotoğraf ve telefon yolu ile cinsellik konuşarak orgazm oldukları veya tatmin oldukları eylemin kendisidir. Genellikle uzakta olan partnerler veya fiziksel olarak temasa geçmeden seks yapmak isteyenlerin başvurduğu bir şey olan sextingde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler olmaktadır.

69036633-001.jpg

Bazı belli başlı kuralları konuşulmadan koydurtan sexting eylemi her iki tarafından isteği ile ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında sanallığın işin içine girmesi sebebiyle de bazı dikkatleri beraberinde getirmektedir. Sexting kavramı yıllardır teknolojik gelişmelerin yaşanması ile birlikte ortaya çıkmış ve bilinen bir kavramdır. Uzmanlar tarafından bu kavramla bahsedilen bu eylem 2020 yılında daha çok bilinmeye başlandı. Koronavirüs salgını ile birlikte, sosyal mesafelerin devreye girdiği ve artık insanların birbirleri ile temastan kaçındığı bu dönemde ciddi şekilde başvurulan sexting kavramı bu sebeple daha çok bilinmeye başlandı. Temelinde seks arzusu olan sexting, kişilerin temas etmeden birbirlerini duyma ve görme yolu ile tatmin olmaları olayına denir.

 

Sexting Kuralları Nelerdir?

Sextingin bazı kuralları herkesçe duyulmasa da bilinmekle birlikte fiziki seks ile aynı doğrultuda yürümektedir. Her iki tarafında isteği üzerine başlayan sexting eyleminde rıza söz konusu olmaktadır. Ayrıca sexting ile yapılan görüşmelerin kaydedilmesi veya başkaları ile paylaşılmaması herkesçe tahmin edilen kurallardan bir tanesi olmaktadır. Ayrıca sexting yine seks gibi mahremiyet taşıdığından bundan başkalarına söz etmekte yine bilinen kurallardan bir tanesidir. Sexting olayında bazı kurallar iki tarafın isteği ile değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin tek seferlik sexting veya devamlı sexting partnerleri olmak her iki tarafın isteğine bağlı bir durum olmaktadır. Bu noktada sizin ve karşı tarafın nasıl yaklaştığınız ile alakalı bir durum söz konusudur.

 

Sexting Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Sextingi kiminle yaptığınız çok önemlidir. Bu kişi anonim biri de olabilir veya tanıdığınız biri de olabilir. Her iki durumda da dikkat etmeniz gereken sexting olayında, telefon numaranızı veya sosyal medya hesaplarınızı paylaşırken dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Tanımadığınız bir kişiye mahreminizi açtıktan sonra gerçek bilgileriniz verirken dikkatli olmanız şarttır. Ayrıca sexting yaparken sesli veya görüntülü konuşmalarda kayıt yapılıyor olma olasılığını göz ardı etmemeniz gereklidir. Bu tür durumları düşünerek daha dikkatli davranmanız da fayda olacaktır. Yine fotoğraf paylaşımlarında yüzünüzü veya size dair olan bir dövme vb. şeyleri bu görsellerde göstermemenizde de fayda olacaktır. Bu dikkatleri sağladıktan sonra güvenli bir sexting eylemine girişmeniz söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bazı belli başlı dikkatleri de sizler üzerine düşünerek olası tüm sorunlu kısımlara göz gezdirmenizde fayda olacaktır. Bu tür dikkatleri almadığınız taktirde sizin için kötü sonuçlar doğabileceğini mutlak surette unutmamanız gereklidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.