Sertap Erener; “İnsan Olmaktan Utanıyorum!”

Sertap Erener; “İnsan Olmaktan Utanıyorum!”

Dün Bodrum’da eline aldığı poşetlerle sahil boyu çöp toplayan ekibin içinde yer alan Sertap Erener temizlik sonrası çok sert ifadeler kullandı. Yonca Evcimik’in de yer aldığı çöp toplama etkinliğine

 

 

Dün Bodrum’da eline aldığı poşetlerle sahil boyu çöp toplayan ekibin içinde yer alan Sertap Erener temizlik sonrası çok sert ifadeler kullandı. Yonca Evcimik’in de yer aldığı çöp toplama etkinliğine Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz’da katıldı. Sahillerin çöplerle dolmasına karşın bir farkındalık geliştirmek adına yapılan etkinlik Bodrum Gümbet sahilinde yapıldı. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü personelinin yanı sıra, Miss Gibi 1 Bodrum grubundan üyelerinde katıldığı çöp toplama etkinliği ilgi oldukça fazlaydı. Sertap Erner ve Yonca Evcimik’in tek tek sahilden çöp topladıkları etkinlikte Sertap Erener, karşısında gördüğü manzaradan dolayı adeta şoka uğradı.

kapak-200505.jpg

Sahilde sigara izmaritinden, çekirdek kabuğuna kadar her çöpü tek tek toplayan Erener bu manzara karşısında sinirlerine hakim olamayarak “İnsan olmaktan utanıyorum” dedi. Etkinliğe katılan bir diğer ünlü sima Yonca Evcimik ise; “Çöp atmamak, çevremizi temiz tutmak bir zorunluluk, bunu başarabilmemiz gerek” diye ekledi.

 

Tayfun Yılmaz; “Her 5 Metreye 1 Nöbetçi Koyacak Halimiz Yok”

 

Sahilde çöp toplayan ekiple birlikte çöp toplayan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum’dan çıkan çöp oranının inanılmaz derecede yüksek olduğunu belirtti. 350 emekçinin bu işle uğraştığını ama yeterli olamayacağını belirten Yılmaz; “Her 5 metreye 1 nöbetçi koyacak halimiz yok elbette, bu yüzden vatandaşlarımıza çok iş düşüyor. Halkımızın bu konuda yeterince duyarlı olması gerekli” dedi.

 

Çöp toplama etkinliğine katılan Sertap Erener ise oldukça sinirlenmiş bir şekilde yaşanılanları ifade etmeye çalıştı. Temizlik yapılmanın şart olduğunu belirten Erener; “Elbette temizlik yapmamız gerekiyor; ama böyle kirletmemek gerekir. Bu çevrenin nasıl bu hale geldiğini aklım almıyor. İnsan olmaktan utanıyorum gerçekten. Hayvanlar bile kendi çöplüklerini topluyor veya üzerini kapatıyor. Biz bunları bile yapamıyoruz, bu çok ayıptır. Bugün yaptığımız çöp toplama hiçbir işe yaramayacak, herkesin duyarlı olması gerekli, duyarlılık olmazsa yarın yine aynı şekilde buralara çöp dolacak” dedi.

5f9852ee55427e1ec07778fd.jpg

Günün önemine dair konuşan Yonca Evcimik ise, temiz tutma alışkanlığını hepimizin öğrenmesi ve öğretmesi gerekliliğine inandığını ifade etti. Hep birlikte bunu yapmalıyız, öğretmeliyiz.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.