Sermiyan Midyat’a 8 Yıla Kadar Ceza

Sermiyan Midyat’a 8 Yıla Kadar Ceza

Türkiye’nin önemli oyuncularından birisi olan Sermiyat Midyat yargıda. Birlikte yaşadığı oyuncu kız arkadaşı Sevcan Yaşar’ı darp ettiği iddiasıyla Midyat’a ‘’Kasten yaralama, zincirleme tehdit ve zincirleme hakaretleriyle dava açıldı.

 

 

Türkiye’nin önemli oyuncularından birisi olan Sermiyat Midyat yargıda. Birlikte yaşadığı oyuncu kız arkadaşı Sevcan Yaşar’ı darp ettiği iddiasıyla Midyat’a ‘’Kasten yaralama, zincirleme tehdit ve zincirleme hakaretleriyle dava açıldı. Dava neticesinde Sermiyat Midyat, 8 yıldan yargılanmaya başlayacak.

Sermiyat Midyat, kız arkadaşı Sevcan Yaşar’ı darp etmesi, tehdit etmesinden kaynaklı ceza süreci başladı. Aynı dava için Sevcan Yaşar’ın da bulunduğu ve Sermiyan Midyat’ı kasten yaralama suçundan 1 yıla kadar ceza istendi.

1604929826119-sermiyan-midyat-005.jpg

Oyuncu ve senarist Sermiyan Midyat kendisi gibi önemli bir oyuncu olan Sevcan Yaşar ile yaşadıkları kavga iddianamesi an itibari ile tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma da hem Sermiyat Midyat’ın hem de Sevcan Yaşarı’ın cezalandırılması talep edildi.

Sermiyat Midyat’a İstenen Ceza 8 Yıl

Hazırlanan iddianame ile birlikte Sermiyat Midyat için çeşitli suçlardan kaynaklı 8 yıla kadar hapis cezası istendi. Midyat’a istenen bu cezanın gerekçesi ise kasten adam yaralama, kasten hakaret ve zincirleme tehdit suçları gerekçe gösterildi. Neler olacağı ise önümüzdeki mahkemede belirlenecek.

 

Aynı zamanda Sermiyan Midyat’ın eski sevgilisi Sevcan Yaşar içinde kasten yaralama suçundan kaynaklı 4 aydan 1 yıla kadar cezalandırılması talep edildi. İddianame bugün kabul edildi ce İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek duruşma günün verildiğine dair bilgi var.

unlu-oyuncu-sermiyan-midyat-a-hapis-soku-8-yila-k-4782110-001.jpg

‘’İş Bulamayacaksın!’’

Sermiyat Midyat bilindiği üzere Türkiye’nin popüler oyuncularından birisidir. Aynı şekilde kavga ettiği Sevcan Yaşar’da oyuncudur. İddialara göre Sevcan Yaşar’a ‘’aynı sektördeyiz, iş bulamayacaksın!’’ sözleri sarf edildi. Sermiyat Midyat’ın bu sözleri sarf ettiğini ifade eden Sevcan Yaşar oldukça zorlu zamanlar yaşadı. Aynı şekilde; ‘’Sen benim düşmanımsın, yapacağım bütün kötülükleri senin için yapacağım’’ sözleri de Sermiyat Midyat’ın ifade ettiği belirtildi.

 

Doktor raporlarında Sevcan Yaşar’ın çeşitli yaraları ve darpları basit müdahale ile giderilebilecek bir şekilde olduğu iddianamede geçti. Fakat şiddetin azı, çoğu olmadığı için birçok kişi sosyal medya hesapları üzerinden eleştirilerde ve tepkilerde bulundu. Sermiyat Midyat’ın önümüzdeki günlerde nasıl bir açıklama yapacağı ve olayların nereye evreleceği oldukça merak ediliyor.

 

Sevcan Yaşar Kasten Yaralamadan Yargılanacak

İddianamede bulunan doktor raporları Sevcan Yaşar’ında Sermiyat Midyat’a kasten yaralamayla hamlede bulunduğuna dair bilgiler geçti. İddianamede Midyat’ın birden fazla kez hakaret, tehdit ederek çeşitli suçlar işlediği belirtildi.

 

Her iki tarafında birbirlerinden karşılıklı olarak şikayetçi oldukları iddianame içerisinde bulunuyor. Şüpheli olan ve şiddet işlediği doktor raporlarıyla da belirlenen Sermiyat Midyat, Sevcan Yaşar hakkında çeşitli suçları göstererek, cezalandırılmasını istedi.

 

İki oyuncunun da aralarındaki yaşadıkları elim olay önümüzdeki günlerde mahkemelerin kararlarıyla birlikte sonuçlanacak. Bu süre boyunca tarafların herhangi bir açıklama yapmadığını da belirtmekte fayda var. Mahkemenin başlaması için belirtilen tarih bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.