Sercan Yıldırım Kimdir, Kaç Yaşında? Hangi Takımda Futbol Oynadı?

Sercan Yıldırım Kimdir, Kaç Yaşında? Hangi Takımda Futbol Oynadı?

Survivor 2020 ile yıldızı parlayan Sercan Yıldırım kimdir? Sercan Yıldırım kaç yaşındadır ve Bursaspor'dan sonra hangi takımlara transfer oldu?

Sercan Yıldırım kimdir merak eden insanlar arama motorları üzerinden bu sorguyu sürekli olarak gerçekleştiriyor. Peki Survivor'da geçirdiği başarılı bir dönemin ardından izleyicilerin gönlünde taht kuran Sercan Yıldırım kimdir?

Öncelikle Sercan Yıldırım'ın yakın geçmişte ne yaptığına gözatalım. Survivor 2020'ye Ünlüler safında yarışmaya katıldı. Gösterdiği performansla beraber Gönüllüler Takımı'nın dikkatini çekti. Pek çok kez tartıştıkları Gönüllüler ile yıldızı barışmadı. 5 kişilik grup halinde Sercan'ın üzerine oynadılar ancak Sercan Yıldırım en iyi oynadığı 2 haftada 6 dokunulmazlık oyununun 5'ini kazanmayı başardı. Nisa'nın elenmesinde adeta tek başına mücadele etti. Tüm bu olanların ardından Gönüllüler Sercan'ın elenmesi için adeta ortak hareket etti ve Sercan'ın 2 dokunulmazlık kazandığı haftada 1 dokunulmazlığı Cemal Can kazandı. Cemal Can'ın oylama için Sercan Yıldırım'ı yazması üzerine o hafta elenen isim Sercan oldu. 

Kusursuz performansı ile yarışmaya veda ederek büyük bir kırılma noktası yarattı. Yarışma sonrası Yasin Obuz'un çıkardığı şarkı klibinde rol aldı. Sercan Yıldırım'ın yakın geçmişte yapmış oldukları bunlar. Peki geçmişte futbolcu olduğu bilinen Sercan Yıldırım hangi takımlarda oynadı? Kaç gol kaç asist yaptı?

adsiz.jpg

Sercan Yıldırım'ın Futbol Kariyeri

Profesyonel futbol hayatına Bursaspor'da başlayan Sercan Yıldırım, Bursaspor'un 2011 yılında elde ettiği Süper Lig Şampiyonluğu yaşadı. Başarılı performansının ardından Galatasaray'a 3 milyon euro bonservis ile transfer oldu. Ancak Galatasaray'da istenilen performansı bir türlü veremeyen futbolcu, çeşitli takımlarda kiralık olarak oynadı. Önce Sivasspor sonra Şanlıurfaspor ve sırasıyla Bursaspor, Balıkesirspor, ve tekrar Bursaspor'a kiralandı. Kiralık geçirdiği yılların ardından Bursaspor'a tekrar transfer oldu. Bursaspor'dan sonra 6 aylık geçen boş dönemin ardından Giresunspor'da forma giymeye başladı. Dönem sonu ise Karagümrük'te forma giydi. 1 yıl forma giydikten sonra Karagümrük'ten ayrıldı ve Survivor 2020'ye katıldı.

Sercan Yıldırım, profesyonel futbol hayatı boyunca toplamda 258 maçta forma giydi. Bu maçlarda 56 gol attı ve 34 asist yaptı. Şampiyonlar Ligi'nde ise 6 maçta 1 gol 1 asist yaparak Bursaspor'da yıldızını parlattı.

Bir türlü istikrarlı çizgide ilerleyemeyen Yıldırım, adı gece hayatı ile anılır oldu. Oynamış olduğu takımlarda ilk 11 oynama hedefiyle transfer oluyordu. Ancak zaman içerisinde yedek kadroda yer bulması sebebiyle uzun süre bir takımda mücadele etmedi. Gece hayatının performansına etki ettiği biliniyor. Sosyal hayata merak salan Sercan Yıldırım, futbol kariyerine fazla odaklanamadı ve genç yaşta futbol hayatını noktalamış oldu. 

Sercan Yıldırım Futbol Akademisi Açtı!

Survivor 2020'deki başarılı mücadelenin ardından hep hayal ettiği Sercan Yıldırım Futbol Akademisi'ni kurdu. Şimdi genç yeteneklere futbol konusunda öncü olmak için çalışmalar yürütmekte.