Sedat Peker’in Hedef Aldığı Mahkeme Başkanı Her Şeyi Açıkladı!

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in son olarak hedef aldığı isimlerden biri olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, hakkında çıkan iddialara cevap verdi.

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in son olarak hedef aldığı isimlerden biri olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Sedat Peker’in iddialarına cevap veren Toklu, aynı zamanda Peker için suç duyurusunda da bulundu. Savcılığa başvuran Toklu, geceliği 100 bin TL olan otelde kaldığı iddialarına ise bazı cevaplar getirdi.

 

Sezin Baran Korkmaz ile Tanışmış..!

 

Mahkeme Başkanı Esat Toklu Sedat Peker’in iddiaları üzerine yaptığı ilk açıklamada otel sahibi olduğu belirtilen Sezgin Baran Korkmaz’ı tanımadığını ve hiçbir alakası olmadığını söylerken, yaptığı son açıklamada ise otelin lobisinde tanıştırıldıklarını ifade etti. Öte yandan geceliği 100 bin TL olduğu iddia edilen otelde ise 2020 yılının Eylül ayında kaldığını belirten Toklu; 35 bin TL’lik ödeme yaptığını belirtti. O dönemde fiyatların uygun olduğunu ve çok önceden rezervasyon yaptığı için daha ucuza mal ettiğini belirttiği otelde ailesi ile birlikte kaldığını söyledi.

Sedat Peker’in iddiaları sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Esat Toklu; “kişisel verileri ele geçirme, iftira ve hakaret” davası açtı. Bu bağlamda savcılığa dilekçe veren Toklu’nun verdiği dilekçeye gazeteci Alican Uludağ ulaştı. Ankaragazetecisi.com’dan olan Uludağ’ın ulaştığı dilekçede yazan bilgiler ise şöyle…

 

Otel Parasını Ödemiş..!

 

2020 yılının Eylül ayında iddia edilen otelde kaldığını dilekçede belirten Toklu, bu otel için 35 bin TL ödediğini ifade etti. Pandemi dönemi olması, yaz sezonu sonu olması ve rezervasyonu erkenden yapmış olmasından dolayı uygun fiyata otelde ailesi ile kaldığını belirten Toklu dekontun ise ekte olduğunu belirtti.

Sedat Peker’in ortaya attığı ve bu bahsi geçen otelin de sahibi olduğu öğrenilen Sezgin Baran Korkmaz ile otel lobisinde ayak üstü tanıştığını belirten Toklu, medyadan Korkmaz ismine aşina olduğunu söyledi. Bu tanışma sonrasında Korkmaz ile herhangi bir diyalogu olmadığını belirten Toklu, yüz yüze bir görüşmede gerçekleşmediğini ifade etti.

Sezgin Baran Korkmaz’ın zamanında görülen davasında da herhangi bir kara vermediğini belirten Toklu; pasaport iptaline de Temmuz 2016’dan beri hiç bakmadığını söyledi. Öte yandan Korkmaz’ı yargılama yetkisinin de kendisinde olmadığını belirten Toklu, bu iddiaları reddetti.

 

Peker’in Videosuna Erişim Engeli İstedi!

Mahkeme Başkanı Esat Toklu, başsavcılığa dilekçesini verirken öte yandan kendisi hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker’in ismini geçirdiği video ve sosyal medya paylaşımlarına ise erişim engeli getirilmesini isteyerek HSK 1. Dairesine başvuruda da bulundu.